В Україну доправили 203 тисячі доз вакцини проти штаму коронавірусу «Омікрон»

В Україну доправлено 203 тисячі доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 у межах міжнародної ініціативи СOVAX.

Як зазначається, це оновлена версія вакцини Comirnaty від американської компанії Pfizer, адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2. «Бівалентна вакцина адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон». Зараз територією України циркулює понад 13 штамів COVID-19, тобто вірусу SARS-CoV-2. Усі виявлені мутації – це відхилення від штаму «Омікрон», який переважає в країні», – розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доправив 203 тисячі доз вакцини в країну, далі вона буде розподілена між областями. За словами Кузіна, вакцина призначена для бустерного щеплення тих, хто вже пройшов первинний курс вакцинації проти COVID-19. Зробити щеплення можуть і діти віком від 12 років.

Щеплення безоплатні, вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у сімейного лікаря.

В Україні медики використовують для щеплення вакцини Janssen (виробник Johnson&Johnson) та Comirnaty (виробник Pfizer). Також доступна вакцина від Pfizer проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку. СOVAX – це глобальна ініціатива, що працює з урядами та виробниками, аби забезпечити доступ до вакцин проти COVID-19 по всьому світу.

Джерело: https://acc.cv.ua/news