Керівники поліції України та Румунії обговорили питання розширення транскордонного співробітництва

Робоча зустріч Голови Національної поліції України Ігоря Клименка та Генерального інспектора поліції Румунії Беноне-Маріана Матея відбулася у Чернівцях. Під час заходу сторони обговорили взаємодію у сферах міграційної безпеки, боротьби з криміналітетом, незаконним обігом зброї та злочинами економічної спрямованості.

У зустрічі взяли участь керівники структурних підрозділів Нацполіції: начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Олексій Сергєєв, очільник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель, керівник КОРДу Микола Путій, заступник начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Володимир Шерстньов, а також начальник ГУНП в Чернівецькій області Руслан Дударець. Іноземну делегацію поліції Румунії представляли начальник спецпідрозділу, квестор поліції Александру Скурту та заступник начальника департаменту спеціальних операцій, шеф-комісар поліції Овідіу-Кіпріан Антохе.

Ігор Клименко подякував іноземним колегам за підтримку України у воєнний час і за прийом наших громадян, які, втікаючи від ворожих ракет, знайшли в Румунії безпечний прихисток. Голова Національної поліції України ознайомив румунських правоохоронців із особливостями роботи українських поліцейських під час правового режиму воєнного стану та новими розширеними функціями.

«Починаючи з 24 лютого, поліцейські отримали майже 6 мільйонів звернень. Ми організували роботу чергових частин і диспетчерських служб так, щоб оперативно реагувати на повідомлення громадян навіть в умовах бомбардувань. Поліцейські забезпечили супроводження евакуаційних рейсів, у тому числі й вихованців спеціалізованих дитячих закладів різного типу. Вдячний румунським колегам за те, що прийняли у себе 249 дітей. Нам важливо, щоби наші громадяни, які тимчасово перебувають у вашій країні, були захищені від будь-яких можливих протиправних посягань», – зазначив Ігор Клименко.

Голова Нацполіції розповів, що українські правоохоронці наразі отримують безпрецедентний досвід документування воєнних злочинів. Окрім того, слідчі поліції пройшли спеціалізовані тренінги у Польщі.

«Станом на сьогодні поліція розпочала понад 44 тисячі кримінальних проваджень цієї категорії. Найчастіше – це порушення законів та звичаїв війни. Унаслідок російського вторгнення загинули понад 6700 цивільних осіб, серед них – 433 дитини. Невпізнаними залишаються понад 2500 тіл. Ми використовуємо в роботі кілька мобільних ДНК-лабораторій. За їх допомогою можна визначити особу загиблого впродовж півтори години», – розповів Ігор Клименко.

Голова Нацполіції також наголосив, що, незважаючи на додаткові завдання, пов’язані із війною, українські поліцейські продовжують протидіяти внутрішньому ворогу – криміналітету. Особливу увагу правоохоронці приділяють боротьбі з організованою злочинністю, незаконним обігом зброї та контрабандою.

Генеральний інспектор поліції Румунії Беноне-Маріан Матей подякував українським поліцейським, які своєю ефективною роботою не дають можливості криміналітету скористатися ситуацією в державі та поширити злочинну діяльність на країни ЄС.

«Хочу запевнити, що наша підтримка буде тотальною, незважаючи на будь-які обставини. Ми будемо активно реагувати на потреби українських колег, тому спробуємо використати всі можливості для цього. Для нас важливо реагувати вчасно на такі запити, відтак – щоб співпраця базувалася на порозумінні. Також важливо знати, куди ми можемо спрямувати наші ресурси. Впевнені у тому, що будемо з вами предметніше співпрацювати», – зазначив керівник поліції Румунії.

Під час робочої зустрічі сторони домовилися про розширення транскордонного співробітництва, оперативний обмін інформацією та обговорили першочергові заходи для швидшого реагування на всі виклики.