Великодній піст є найголовнішим постом, у період якого варто приділити час на духовний розвиток

Початок Великого посту в 2021 році розпочався у понеділок 15 березня, а завершиться в суботу 1 травня.
❗️З’ясували, чи це справді корисно для здоров’я, від яких продуктів не варто відмовлятися і як знайти розумну альтернативу.
🔸 МЕНШЕ М’ЯСА – ДОБРЕ
Велика перевага для здоров’я під час Великого посту – відмова від процесованого м’яса, тобто ковбас, сардельок і копченостей. Саме процесоване м’ясо з димком, сальцем, сіллю, бензпіренами збільшує ризик деяких видів раку, а також гіпертензії та порушення обміну жирів.
🔸 БІЛЬШЕ ОВОЧІВ – ЩЕ КРАЩЕ Включити в щоденне меню багато різноманітної рослинної їжі, отримати вітаміни, мікроелементи, клітковину, і, як наслідок, мати здорові кишківник, судини, мозок, шкіру та зміцнений імунітет.
🔸 БОБОВІ – НЕ ЛИШЕ КВАСОЛЯ
Цікавий факт: англійською Великий піст – це Lent, а сочевиця – lentils. Але вони мають різне походження: Lent – це староанглійське слово, що позначало період подовження світлового дня. Хай там що, але бобові в раціоні це добре, і не лише в піст. Бобові – це клітковина, а отже, здоровий кишківник і здоровий рівень холестерину.
🔸 ПІСТ — ПРИВІД ЗГАДАТИ ГРИБИ
Білі гриби, печериці, гливи та інші гриби містять багато амінокислоти глутатіону, клітковину бета-глюкан, мікроелемент селен, жир холін, вітамін D, антиоксидант ерготионеїн. Тобто це набір досить унікальних і дуже потрібних нутрієнтів. Дві порції грибів на тиждень можуть знизити ризик деменції в старшому віці, як показало нещодавнє дослідження.
❌Не зважаючи на значні позитивні сторони, постити можна не всім. Не можна постити наступним категоріям людей:
▪️Вагітним жінкам і жінкам, які годують груддю. У період вагітності формується плід, важливо, щоб він отримував достатню кількість білка, вітамінів і мінералів. Коли дитина народжується, він все живильні речовини отримує з молоком матері, а росте також потрібен і тваринний білок, а також вітаміни і мінерали, частина з яких міститься тільки в молочних продуктах, м’ясі та рибі;
▪️Дітям, особливо дівчаткам в підлітковому віці. До підліткового віку у дитини формуються всі органи і тканини організму, в підлітковому віці починає формуватися гормональна функція, тому якісне харчування дітям необхідно;
▪️Жінкам , які планують вагітність. Часто жінки роблять велику помилку, вирішуючи постити перед тим, як зачати дитину. Адже для формування здорової яйцеклітини і зачаття вкрай важливо, щоб організм жінки був насичений усіма необхідними поживними речовинами.
▪️Протипоказаний пост людям, які займаються важкою фізичною працею.
На такій роботі витрачається дуже велика кількість енергії, яке поповнюється тільки білком. При нестачі білка розвиваються різні захворювання;
▪️Абсолютно протипоказаний піст людям з важкими хронічними захворюваннями: онкопатологія, цукровий діабет, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, важкі захворювання печінки і нирок;
▪️Літнім людям також не рекомендується постити, тому що у всіх літніх людей, як правило, вже присутні якісь хронічні захворювання, організм уже менш витривалий і більше схильний до стресів.
▪️Постити під час коронавірусу – не найліпше рішення. Захворювання найчастіше проявляється лихоманкою, кашлем, задишкою, м’язовими болями і втомою. Як і за будь-якого іншого вірусного захворювання, організму потрібні сили для боротьби з недугою, а також якнайшвидшого відновлення. Тому дотримуватися суворих дієт і постувати під час хвороби не рекомендується.
May be an image of їжа та текст