Допомога на дітей для ФОПів I і II групи: куди звертатися і які потрібні документи

15 травня допомогу почали виплачувати ФОПам на дітей віком до 10 років, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку. Про це повідомляє відділ «Глибоцьке бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Допомогу можна отримати, якщо:

  • ФОП вибрав спрощену систему оподаткування;
  • Перебуває у першій та другій групі платників єдиного податку (не має найманих працівників);
  • Заплатив єдиний внесок на загальнообов’язкове соцстрахування за весь 2019 рік або за всі місяці 2019 року після реєстрації.

Виплату надаватимуть на кожну дитину, що не досягнула 10-річного віку. Проте сім’ї, які отримують виплати за програмою “Муніципальна няня”, не зможуть оформити ще цю “дитячу” допомогу.

Розмір допомоги – прожитковий мінімум, встановлений для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року. Це 1 779 гривень для дітей віком до 6 та 2 218 гривень для дітей віком 6-10 років.

Допомогу виплачуватимуть протягом всього карантину та 30 днів після його завершення. Тобто як мінімум у травні та червні.

Призначення і виплата допомоги здійснюється органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання ФОП.

Допомога призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків.

Щоб отримати таку допомогу, заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунку в установі уповноваженого банку та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

 

У паперовій формі заявник подає такі документи:

  • копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
  • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • копію рішення районної, районної у м. м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

 

В електронній формі заявник подає такі документи/відомості:

  • фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);
  • фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  • фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • фотокопію рішення районної, районної у м. м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. Відомості про П. І. Б. заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

Якщо до заяви, поданої у паперовій формі, не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо зазначені документи будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня звернення за призначенням допомоги на дітей, така допомога призначається з місяця звернення.

Документи розглядаються протягом трьох робочих днів з дня їх отримання.

Про призначення допомоги на дітей чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення, у тому числі в електронній формі (у раз подання заяви та документів в електронній формі).

Виплата допомоги на дітей припиняється у разі:

  • позбавлення отримувача батьківських прав;
  • відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;
  • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
  • перебування отримувача під вартою на час слідства, у місцях позбавлення волі, за рішенням суду, розшуку отримувача органами Національної поліції;
  • смерті дитини;
  • смерті отримувача.

 

Виплата допомоги на дітей припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини.

Допомога на дітей не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”.

У разі зміни місця проживання отримувача допомоги на дітей виплата її продовжується органом соціального захисту населення за новим місцем проживання з місяця звернення до органу соціального захисту населення за новим місцем проживання.

Одержання отримувачем інших видів допомоги, за винятком компенсації послуги “муніципальна няня”, не впливає на призначення та виплату допомоги на дітей.

Нагадаємо, за отриманням консультації та захистом своїх прав звертайтеся до відділу “Глибоцьке бюро правової допомоги” Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  за телефонами 0988390729, 0955360786, 0979218018. Також можна скористатися послугою Skype набравши «Глибоцьке бюро правової допомоги», або «[email protected]».