25 січня легендарному актору, барду Володимиру Висоцькому – 80

Рід Висоцьких єврейського походження, з містечка Селець, Пружанського повіту, Гродненської губернії, нині  — Брестської області, Білорусь. Прізвище, ймовірно, пов’язане з назвою міста Високе, Кам’янецького району, Брестської області, або села Висоцьк Дубровицький район Рівненська область Україна.

Своя історія, пов’язана з Володимиром Висоцьким, є чи не в кожному українському місті. І це не тільки гастролі, з якими бард об’їздив мало не всю Україну. Київ мав особливе значення для Володимира, адже саме тут народився його батько Семен Висоцький. Тут на вулиці Івана Франка в будинку №20 жила його бабуся Дора Бронштейн, яку Володимир відвідував неодноразово. А ось про мукачівський періоді життя Висоцького знають не всі. А маленький Володя проводив біля підніжжя Мукачівського замку все літо п’ять років поспіль, в будинку свого дядька.

Володимир Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював у СРСР і за кордоном.

Самостійно й у співавторстві створив кілька прозаїчних творів.

Як актор зіграв близько тридцяти ролей у фільмах (зокрема «Місце зустрічі змінити не можна», «Вертикаль»).

Учасник постійної трупи театру Драми і комедії на Таганці.

Висоцький особливо прославився виконанням своїх авторських пісень під акустичну гітару. У роки суворої цензури він зачіпав цілу низку заборонених тем, через що і сам багато в чому був під забороною, — в радянські часи його записи розповсюджувалися майже виключно на магнітоальбомах, йому забороняли зніматися у багатьох фільмах, виїзд за кордон став можливим тільки завдяки активним діям дружини — французької актриси Марини Владі.