За самовільне спалювання трави можна потрапити до в’язниці на 5 років!

 

Щороку осінню та весною починається сезон спалювання сухої трави та рослинних решток. Громадяни, які спалюють суху траву переконані, що цим вони покращують врожайність землі. Разом з тим, коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах. Родючий покрив землі, на якому спалюють траву, відновлюється лише через
5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, які є шкідливими та токсичними. Більше того, в повсякденному житті такі дії часто призводять до великої біди завдаючи великої шкоди довкіллю, життю і здоров’ю людини.

Так, 19 березня 2025 року за процесуального керівництва прокурорів Чернівецької окружної прокуратури повідомлено про підозру жителю Чернівецького району за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 245 КК України – знищення сухих дикоростучих трав та рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем.

Досудовим розслідуванням встановлено, що наприкінці лютого 2025 року, житель одного з сіл Чернівецького району, перебуваючи на земельній ділянці, якою він користується і яка межує з іншими земельними ділянками, що відносяться до земель сільськогосподарського призначення, діючи в порушення вимог Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”,
“Про рослинний світ” та “Про тваринний світ”, умисно підпалив у декількох місцях сухостійну дикоростучу рослинність на межі своєї земельної ділянки та суміжних земельних ділянок.

У результаті даних дій виник неконтрольований процес горіння, із подальшим поширенням вогню на територію суміжних земельних ділянок, що відносяться до земель сільськогосподарського призначення (сіножаття), внаслідок чого, вогнем було знищено суху дикоростучу рослинність на значній площі, а вогонь вдалося загасити лише після втручання працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій за декілька десятків метрів від житлових будівель.

Згідно вимог статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн), або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі до п’яти років.

Будьте свідомими та відповідальними за свої вчинки та дії!

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

Чернівецька окружна прокуратура

 

20.03.2025