ЧАСОПИС – ЛІТОПИСЕЦЬ ІСТОРІЇ НАШОГО КРАЮ

«Новому дню» – 80

Ще в Європі гриміли бої, що завершували Другу світову війну, а на Буковині почало налагоджуватись мирне життя, і саме в той час – 8 січня 1945 року у Глибоці було засновано нашу газету. Отож сторінка за сторінкою часопис подавав для читачів певну інформацію, що відповідала духу і потребам того періоду. Звісно рік за роком ці повідомлення почали розширюватися за тематикою, однак, вони контролювались тодішньою радянською владою, котра бажала, насамперед, бачити себе у ролі домінуючої сили і вельми не допускала «вольностей» з боку тих людей, котрі творили газету. Втім після розпаду «великого і могутнього радянського союзу», часопис змінював своє обличчя як в інформативному, так і в плані поліграфічного оформлення, зокрема, і в кольоровому зображенні. Як кажуть, газету було варто взяти до рук. І ще одна суттєва деталь: із 1957 року почала виходити і на румунській мові окрема газета, що розширювало читацьку аудиторію. За цей час часопис мав різні назви: ”Новий шлях”, ”Буковинське село”, “Будівник комунізму”, і нині – ”Новий день”. Варто згадати скільки цікавих і корисних справ започаткувала редакція- це і літературно-мистецька студія “Витоки” (яка діє і до нині) , і щорічний баскетбольний турнір на приз газети, улюблена для читачів Йорданська лотерея, інтерв’ю та зустрічі із званими та видатними людьми краю…

Втім, життя не стоїть на місці. З’явились мережі Інтернету, котрі, звісно, створили відчутну конкуренцію друкованим засобам масової інформації. Передусім, ці мережі значно випереджають газети щодо оперативності інформаційного простору для населення.

Та як би не складалися життєві обставини, а «Новий день» (Monitorul Bukovinean») продовжує виконувати свою основну функцію, тобто, є літописцем історії нашого краю.

Василь ГЕЙНІШ,

заслужений журналіст України

Р.S. Хочемо нагадати шанувальникам «Нового дня», що видання можна передплатити у будь яких відділеннях поштового зв’язку.