Останніми роками синоптики та стрічки новин приділять чимало часу не тільки прогнозам погоди, а й розкладам магнітних бурь. Адже вони сильно впливають на фізичний стан людей, їх почуття і працездатність.
Останнім часом життя українців так сильно залежить від магнітних бурь, що зробити, щоб полегшити симптоми, і як запобігти магнітним бурям та метеозалежності. Юлія Кіт, лікарка-неврологиня Чернівецького інсультного центру центральної міської клінічної лікарні дала такі роз’яснення.
Як на людей впливають магнітні бурі, і чому зараз вони впливають так сильно?
Основні чинники, які впливають на стан здоров’я, це перепад атмосферного тиску, зміна температури та вологості повітря. Загалом, людський організм в процесі еволюції пристосувався до змін погодних умов. Якщо порівняти здорову людину та людину із рядом хронічних захворювань, то процеси адаптації у останньої, звісно будуть слабшими, тому зміни навколишнього середовища будуть більш відчутними.
Метеочутливість – це про порушення адаптації на фоні тих чи інших змін в організмі. Найчастіше це виникає у людей із захворюваннямисерцево-судинної, дихальної системи, суглобів, цукровим діабетом, мігренню.
Найбільше зміни погоди можуть відчувати люди старшого віку, що пов’язано з наявністю кількох хронічних захворювань. Також чутливими до змін погоди можуть бути особи, які піддаються впливу постійного стресу, адже психологічне виснаження, неповноцінний сон та хронічна втома сильно ослаблюють процеси адаптації.
Чому магнітні бурі стали такою собі лякалкою, яка ніби каже, що на кілька днів чи тижнів можна забути про нормальне життя?
Мабуть, така думка пов’язана із популяризацією метеочутливості в медіа за останні кілька десятиліть. Так, аналізуючи, можна побачити, що кількість госпіталізацій чи звернень пацієнтів за медичною допомогою вища, коли погодні умови змінюються.
Проте, прогнозовані геомагнітні коливання ще не означають, що людині треба відкласти усі справи та, умовно, “готуватися” до поганого самопочуття.
Що робити, щоб зменшити вплив магнітних бурь?
Для того, щоб зменшити вплив геомагнітних коливань, необхідно дотримуватись простих правил:
- Контролюйте свій артеріальний тиск, особливо, якщо ви страждаєте на артеріальну гіпертензію;
- Якщо у вас є хронічні захворювання та ви приймаєте постійно ліки – не пропускайте прийом;
- Підтримуйте водний баланс – випивайте денну норму рідини, старайтесь, щоб це була вода, а не підсолоджені напої;
- Збалансоване та повноцінне харчування – голод або переїдання можуть спровокувати погіршення стану;
- Уникайте вживання алкоголю чи тютюнопаління;
- Слідкуйте за повноцінністю свого сну – старайтесь спати не менше 7-8 годин на добу;
- Легкі фізичні навантаження допоможуть зняти як фізичну, так і психоемоційну напругу. Це може бути хода, плавання, йога або інші види спорту, що вам до вподоби – головне в режимі помірних навантажень (і не забувайте про воду).
Як допомогти собі, коли вже відчуваєш, що магнітна буря “накрила”?
Якщо метеозалежність вже дала про себе знати, можете скористатись наступними порадами:
- Спробуйте відпочити – нетривалий сон або просто фізичний відпочинок;
- Пийте достатню кількість води;
- Якщо у вас є будь-які симптоми, як от головний біль, дискомфорт в ділянці серця чи задишка, запаморочення, коливання тиску – не займайтесь самолікуванням. Краще обговоріть заздалегідь ці моменти зі своїм лікарем, щоб він міг призначити відповідне лікування.
Пам’ятайте, що найкраще лікування – це профілактика. Контролюйте стан свого здоров’я – і метеочутливість вам не загрожуватиме.
Не забувайте, що різкі перепади атмосферного тиску, температури можуть спричинити загострення хронічних станів, а також бути причиною розвитку такого загрозливого стану, як інсульт. Тому якщо ви помітили ознаки інсульту (порушення мови, слабкість в руці чи нозі, асиметрію обличчя, різке запаморочення чи порушення зору) – одразу викликайте 103.
Джерело інформації: https://www.0372.ua/news