Внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей карається законом

Відповідно до статті 366 Кримінального кодексу України покарання наступає за, зокрема, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

На території нашого району, продовжують фіксувати випадки внесення  службовими особами установ та організацій завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, зокрема, табелів виходу на роботу працівників, де вказано, що працівник перебував на роботі, в той час як встановлено, що дана особа перебувала за кордоном.

Так,  одна з керівників установи нашого району була наділена згідно посадової інструкції адміністративно-господарськими функціями, вирішувала фінансові та матеріальн іпитання діяльності закладу, будучи службовою особою, діючи умисно, вчинила службове підроблення, а саме внесла до офіційних документів – табелів для нарахування заробітної плати неправдиві відомості, щодо перебування її наробочому місці та виконану нею роботу в період з 04 серпня 2016 рокупо 07 липня 2017 року, врезультаті чого їй незаконно нараховано та виплачено із бюджетних коштів заробітну плату за вказаний період, впродовж яких остання фактично перебувала за межами України на загальну суму 5659 гривень 15 копійок. Таким чином, вказаними діямидана особа вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення до офіційних документів за відомо неправдивих відомостей.

Після направлення обвинувального акту до суду обвинувачена уклала з прокурором угоду про визнання винуватості, яка судом затверджена, та їй призначено покарання у виді штрафу в розмірі 1700 грн. з позбавленням права обіймати керівні посади.

Крім того, на даний час в провадженні слідчого відділення Глибоцького ВП перебуває кримінальне провадження, розпочате відносно одного з керівників закладу нашого району за вчинення аналогічних злочинів. Встановлено, що один з працівників даного закладу лише впродовж року здійснив тисячу перетинів державного кордону України. На даний час встановлюються всі обставини даного кримінального правопорушення.

Олександр Мельничук

Перший заступник керівника

Сторожинецької місцевої прокуратури