Коливання цукру у крові спричиняє погіршення самопочуття. Найбільше на це впливає їжа, зокрема споживання вуглеводів. Тож, щоб коригувати рівень цукру, треба дотримуватись кількох правил у харчуванні.
Про це йдеться у публікації нутриціолога Анастасії Голобородько у Telegram.
Що треба знати про коливання цукру
“Мозок використовує близько 20% глюкози з їжі (цукрів, крохмалів, шліфованих каш). І робота мозку дуже чутлива до коливань глюкози упродовж дня. Рівень цукру падає і тоді мозок зчитує потенційну загрозу – активується симпатична система, включаються процеси стабілізації глюкози”, – розповідає нутриціолог.
Чим менше амплітуда коливань цукру протягом дня, тим краще. Крім їжі на рівень цукру крові впливають стрес, поганий/короткий сон та рівень фізактивності, але їжа – в першу чергу.
Які наслідки від коливання цукру:
– головний біль
– туман у голові та зниження концентрації, когнітивних здібностей
– нейродегенеративні розлади
– сонливість після обіду
“Важливо знати як тримати здорові рівні цукру, не переїдати солодкого, їсти вуглеводи правильно”, – говорить Голобородько.
Як правильно їсти вуглеводи, щоб не допустити коливання цукру у крові
“Не їжте вуглеводи на самому початку прийому їжі і не їжте їх самостійно: спочатку овочі, зелень, щось білкове або цілозернове – і тільки потім вуглеводи”, – радить нутриціолог.
Яких правил дотримуватись:
– починайте з салату або зелені
– заправляйте його не тільки олією, а й натуральним оцтом
– потім риба, яйця, цілісний сир, паштет, м’ясо
– потім коренеплоди, цілісні каші, хумус, паста
– прогулянка після їжі теж допомагає трохи стабілізувати рівні цукру
“Найкращий варіант отримання цукру – з фруктів, якщо здоровий ШКТ – то їжте їх після основних страв, якщо ні – ягоди до їжі. Можна іноді їсти як самостійний перекус”, – каже Голобородько.
Джерело:https://molbuk.ua/