Протягом минулої доби на спецлінію «102» надійшло чотири повідомлення від заявників про те, що невідомі особи незаконно заволоділи їхніми коштами. При цьому порушники використовували різні схеми виманювання грошей. Зокрема, у 41-річної чернівчанки шахрай виманив гроші під приводом купівлі велосипеда через мобільний додаток. Жінка перейшла за надісланим фішинговим посиланням та внесла дані своєї банківської картки, з якої знято було 5 300 тисяч гривень.
За такою ж шахрайською схемою з купівлі речей власних грошей позбувся 35-річний житель обласного центру, який особисто перерахував 27 000 гривень на банківський рахунок невідомої особи.
А 44-річна чернівчанка розмістила у соціальній мережі оголошення про втрату документів. Через деякий час до жінки зателефонував незнайомий і сказав перерахувати йому 7600 гривень за повернення майна. Заявниця особисто здійснила переказ коштів незнайомцю, однак невдовзі зрозуміла, що стала жертвою шахраїв. Документи чернівчанці ніхто не повернув, а людина, яка начебто їх знайшла, перестала відповідати на дзвінки та вимкнула телефон.
64-річний житель села Вашківці Дністровського району за допомогою електронно-обчислювальної техніки у соціальній мережі під приводом надання грошової допомоги перерахував невідомій особі 12 000 гривень. За цими фактами поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі проводяться досудові розслідування.
Правоохоронці нагадують буковинцям про необхідність перевіряти інформацію про нарахування чи списання коштів з рахунків. Також громадяни повинні пам’ятати про те, що не потрібно переходити за сумнівними посиланнями та розголошувати свої персональні дані, до яких належать: – термін дії банківської картки; – PIN-код; – слово-пароль; – cvv2-код.
Джерело: https://acc.cv.ua/news