За народною традицією, у це свято існує кілька суворих заборон: заборона працювати, брати в руки ріжучі предмети; не можна лаятися, скандалити, обманювати, лихословити. У середу, 6 вересня, віряни вшановуючи пам’ять архангела Михаїла. В народі це свято відоме як Михайлове чудо. Раніше це свято відзначалося 19 вересня, проте наразі, відповідно до нового церковного календаря, 6 вересня.
У православній церкві архангела Михаїла називають архістратигом, вважаючи його главою воїнства ангелів, які охороняють Божий закон. Архангела Михаїла також вважають захисником душ померлих. Він, згідно з церковними переказами, підніс на небеса душі Авраама та Діви Марії і стоїть на охороні воріт раю.
Пращури вважали, що в день Архістратига Михаїла можуть виконатися всі побажання, тому до святого зверталися з найважливішими проханнями. В народі архангела вважають захисником знедолених, нужденних, бідних та хворих. Архангел Михаїл також є покровителем столиці України – Києва. За народною традицією, у це свято існує кілька суворих заборон: заборона працювати, брати в руки ріжучі предмети; не можна лаятися, скандалити, обманювати, лихословити.
На свято рекомендують помиритися з усіма, з ким були в сварці або на кого тримали образу.
У свято добре піти до храму. За народною традицією цього дня дівчата пекли пиріг і ховали в ньому каблучку: тому, кому трапиться шматчок із каблучкою – незабаром вийде заміж.
Джерело: https://acc.cv.ua/news/