Стало відомо, якою буде форма навчання з 1 вересня на Буковині

У Чернівецькій області 80 відсотків закладів освіти навчальний рік розпочнуть офлайн, інші – працюватимуть у змішаному форматі.

Про це повідомив начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.

В області учні 274 закладів загальної середньої освіти навчатимуться очно, у змішаному форматі працюватимуть 66 закладів. 341 заклад дошкільної освіти працюватиме офлайн, 30 – змішано, 2 – дистанційно. Очна форма навчання буде у 28 закладах вищої освіти, у 11 – змішана. Всі заклади профтехосвіти працюватимуть у офлайн-форматі.

Серед основних завдань, які ми вирішуємо по кожному навчальному закладу, де навчання проходитиме офлайн:

Наявність укриття в закладі освіти – це базова вимога. Укриття мають бути в кожному начальному закладі, де навчання проходить офлайн, або у безпосередній близькості до нього та розраховані на всіх учасників навчального процесу. Такі споруди також мають відповідати нормам інклюзії. Якщо неможливо забезпечити укриття для усіх – навчання може проводитися в декілька змін.

Мають бути створені запаси води, медикаментів, необхідного обладнання та інших матеріалів.

У випадку повітряної тривоги в регіоні освітній процес буде перерваний та за можливості продовжений в укритті до завершення тривоги.

Наразі тривають ремонтні роботи з облаштування укриттів у 8 закладах. Відремонтовані сховища матимуть: Банилівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Івана Діяконюка; Вашківецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів; Путильський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів; Шировецький ліцей; Новодністровська гімназія; Глибоцький ліцей; Мамаївський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів; Чернівецький ліцей №13.

Вчергове наголошую! І під час навчального процесу, і коли дітей у закладі освіти немає, а присутній лише персонал закладу, у випадку повітряної тривоги – усі повинні спускатися до укриття. Дбайте про себе та наше майбутнє.