Наїзд на велосипедиста

Як повідомляє Світлана Гуцуляк, прокурор Глибоцького відділу Чернівецької окружної прокуратури,

досудовим розслідуванням встановлено, що 16 квітня 2023 року приблизно о 17 годині 40 хвилин водій автомобіля, керуючи транспортним засобом, не маючи будь-яких перешкод  технічного і фізичного характеру для безпечного забезпечення руху, проявив крайню неуважність до дорожньої обстановки та відволікся від керування цим засобом у дорозі, внаслідок чого скоїв наїзд правою передньою частиною автомобіля на велосипедистку, яка в це момент здійснювала рух у попутному напрямку.

В результаті дорожньо – транспортної пригоди велосипедистці заподіяно тілесні ушкодження, які згідно висновку судово – медичної експертизи відносяться до тілесних ушкоджень середнього ступеня важкості, як такі, що призвели до тривалого розладу здоров’я.

В даній дорожньо – транспортній пригоді підозрюваний під час руху не вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди, внаслідок чого відбувся наїзд на велосипедистку, що є порушенням Правил дорожнього руху  та призвело до вищевказаної дорожньо – транспортної пригоди.

Вказані дії органом досудового розслідування кваліфіковані за ч.1 ст. 286 Кримінального кодексу України, як порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілій середньої тяжкості тілесні ушкодження.

За результатами досудового розслідування прокурорами Глибоцького відділу Чернівецької окружної прокуратури до суду для розгляду направлено обвинувальний акт та судом прийнято рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

Не дивлячись на те, що вказане кримінальне правопорушення відноситься до необережних злочинів, покарання за його вчинення передбачене, суворе.  У зв’язку з цим, необхідно суворо дотримуватися правил безпеки дорожнього руху.