Які шкільні предмети більше не будуть викладати у школах?

Не так давно, Міністерство освіти та науки виставило на загальний огляд проєкт навчального плану, у якому вказано, що у 10-11 класі будуть виключені такі науки, як: фізика, хімія та точні науки.

Варто зазначити, що ці предмети будуть викладатися, якщо дитина обере цей напрям, а якщо ж ні, то час на них скоротиться до неможливого мінімуму, щоб більше часу приділяти предметам напрям яких діти обиратимуть.

Тобто тепер замість 8,5 годин на тиждень діти будуть навчатися 18 годин по варіативній складовій навчального плану, а по інваріативній навпаки з 29 годин будуть навчатися 20 годин на тиждень. Як стверджує МОН цей проєкт має допомогти закладу якнайкраще складати та конструювати свій план на навчальний рік.

Наприклад, замість двох предметів «Геометрія» та «Алгебра діти отримають курс «Математика», що скоротиться від 5 до 3 годин на тиждень.

Щодо хімії, фізики, біології та географії, то їх буде об’єднано у курс «Людина і природа». На нього виділятиметься 3 години на тиждень.

Варто відзначити курс «Література», що охоплює зарубіжну та українську літературу (2 години на тиждень) та курс «Історія», що охоплює всесвітню та українську історію(2 години на тиждень). Проте, буде збільшений обсяг (замість 2 буде 3 години на тиждень) на предмет «Фізичне виховання».