СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ: традиції та прикмети

Стрітення належить до числа древніх свят. Стрітення Господнє щорічно відзначається 15 лютого за старим стилем. Цей день відноситься до дводесятих свят, які присвячені Христу і подіям з його життя. Назва свята перекладається як “зустріч”, бо в цей день зустрічаються Старий і Новий заповіти. У народі 15 лютого пов’язують із зустріччю зими і весни. У народі кажуть, що на Стрітення зима йде туди, де було літо, а літо — де була зима. За народним віруванням літо зустрічається з зимою двічі на рік: на Стрітення та вдень  Святої Анни.

У цей день в церквах  святять воду та свічки. Посвячені на Стрітення свічки звалися «громичними», бо їх запалювали і ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому. Ці ж свічі давали в руки вмираючому при читанні відхідної молитви. Віра в силу стрітенської води в багатьох людей зберіться ще й досі.

Що можна робити на Стрітення Господнє:

  • На Стрітення за церковною традицією можна сходити до церкви і зробити пожертвування в храмі, як робили в цей день Діва Марія і Йосип Обручник.
  • Пожертвування особливо рекомендується робити парі, у якої нещодавно народилася дитина, щоб малюк був здоровим і щасливим.

Чого не можна робити:

  • У цей день під забороною “брудна” робота – прибирання, миття посуду і прання, робота з рослинами в землі. Ці справи краще зробити заздалегідь.
  • На Стрітення категорично не можна сваритися з рідними, лаятися матом, згадувати старі образи.
  • Освячену воду на Стрітення ні в якому разі не можна виливати.
  • Далекі поїздки і переїзди на Стрітення вважаються неблагополучними. Від них краще утриматися.
  • У цей день під забороною магічні ритуали і обряди – церква вважає це гріховним заняттям.

Ми віримо в молитву, а стрітенська вода начитана святими молитвами.