СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі

СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі, - пресцентр 01

Служба безпеки України проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр СБУ.

Як зазначається, ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Зокрема,  з огляду на збройну агресію РФ, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі, - пресцентр 02
СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі, - пресцентр 03
СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі, - пресцентр 04
СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі, - пресцентр 05
СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі, - пресцентр 06

Тож вказані заходи проводяться для:

– недопущення використання Лаври як осередку “русского мира”;

– перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;

– убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:

– проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;

– здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

“Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що раніше очільник СБУ Василь Малюк заявив, що нцидент з прославлянням “русского мира” у Лаврі не залишиться без відповідної реакції.

“Ті, хто в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала росія проти України, чекає на “пробудження матушкі-русі”, мають розуміти, що це шкодить безпеці та інтересам України та наших громадян. І ми не допустимо таких проявів”, – заявив керівник СБУ Василь Малюк.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.