Про це на своїй фб-сторінці повідомила заступниця керівника департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОВА Христина Марчук, пише molbuk.ua
Сталося це сьогодні, 13 листопада.
“Релігійна громада Свято-Покровського храму села Мамаївці на своїх зборах одноголосно прийняла рішення перейти на новоюліанський календар (близький до григоріанського) та святкувати Різдво Христове 25 грудня, як і увесь цивілізований світ”, – написала Христина Марчук.
Вона зауважила, що церкви, які притримуються юліанського календаря, – здебільшого перебувають у сфері впливу РПЦ.
“А ви знали, що з 15 православних церков світу 10 прийняли новоюліанський календар (“новий” стиль), а 5 – залишились на юліанському (“старий” стиль). Здебільшого це церкви, які перебувають у сфері впливу РПЦ.
P.S Не просто позбуватися “тягаря традицій”, але це ще один крок на шляху до Європи, подалі від москви та “руского мира”, – зазначила чиновниця.
Рішення ухвалили на засіданні Священного Синоду Української православної церкви (Православної церкви України).
Зазначається, що підставою для ухвалення рішення стали численні запити від вірян і дискусія, що точиться всередині церкви та суспільства. Водночас ПЦУ зауважує, що цей крок дозволить вивчити “реальні церковні потреби в здійсненні найближчим часом календарних змін”.
Довідково
Як відомо, 7 січня православні церкви, а також УГКЦ святкують Різдво Христове за юліанським календарем. Римо-католицька церква, більшість протестантських церков і православних церков світу святкують Різдво 25 грудня.
Практично увесь світ живе за Григоріанським календарем, який визнали більш точним і доцільнішим, ніж Юліанський. Але деякі країни і релігійні течії і досі живуть за останнім. Україна в тому числі.
Новоюліанський календар — вдосконалена форма юліанського календаря, заснована на циклічному обертанні Землі навколо Сонця; тривалість року становить 365,242222 діб; містить 218 високосних років на 900 років. Календар розроблений сербським астрономом, професором математики й небесної механіки Белградського університету Мілутіном Міланковичем 1923 року.