З настанням сонячної, осінньої погоди збільшується кількість пожеж у природних екосистемах, а саме горіння сухої рослинності на відкритих територіях що неодноразово переходило в пожежі житлових та господарських будівель. У звязку із цим працівниками Чернівецького районного управління Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області постійно проводяться профілактична масово-розяснювальна робота з населенням щодо безпечного поводження в побуті. Під час даної роботи розповсюджуються листівки з правилами пожежної безпеки та наголошується про заборону спалювання сухої рослинності.
Працівники ДСНС наголошують, що дане правопорушення тягне за собою адміністративну відповідальність згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративну відповідальність.
Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.) і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15 300 – 21 420 грн.).
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6120 – 12 240 грн.) і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21 420 – 30 600 грн.).