Зловмисники створюють фішингові посилання з метою отримання інформації про банківські реквізити та конфіденційну інформацію. Як тільки громадяни заповнювали відомості, з їх електронних гаманців зникали заощадження. Також часто люди втрачають свої заощадження довірившись псевдобанкірам.
Учора, 8 серпня, до поліції звернулися троє жительок міста Чернівці, які стали жертвами шахрайства. Жінки розповіли поліцейським, що невідомі особи, у телефонній розмові представлялися співробітниками фінансової установи. Псевдобанкіри повідомляли, що кошти чернівчанок в небезпеці через несанкціонованих вхід в систему посторонніх осіб. Аби вберегти заощадження шахраї попросили уточнити персональні дані та коди з смс-повідомлень, які надійдуть на мобільний телефон. Як тільки жінки це зробили, отримували сповіщення про списання коштів з банківських карток.
Внаслідок таких операцій чернівчанка втратила 59 тисяч гривень, інша майже 43 тисячі гривень, ще одна заявниця 8000 гривень.
Також цього дня до правоохоронців звернулася 35-річна жителька міста Новодністровськ, яка стала жертвою фішингової атаки. Жінка отримала повідомлення з недостовірним посиланням, перейшовши за яким здійснила авторизацію через мобільний застосунок. Буковинка ввела реквізити банківського рахунку та коди доступу, в результаті чого втратила понад 24 тисячі гривень.
Відомості про події дізнавачі поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають досудові розслідування.
Поліцейські застерігають не варто відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані. Саме таким чином на спеціально створених сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.