День хрещення Русі 2022: дата, історія та цікаві факти про подію

Сьогодні в Україні згадують свято на честь хрещення Київської Русі князем Володимиром Великим.

Сьогодні в Україні відзначається свято, присвячене одній з найважливіших подій в історії Київської Русі. У цей день православна церква згадує хрещення Русі київським князем Володимиром Великим. Офіційно свято називається День Хрещення Київської Русі-України.

День Хрещення Київської Русі – дата свята

Свято відзначається щорічно 28 липня в день церковної пам’яті князя Володимира, зарахованого до лику святих. Встановлено це свято указом Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року. Точний день і навіть рік реальної події не відомий. Більшість істориків вважають, що Русь прийняла хрещення в 988 році, але є й інші версії.

Як хрестили Київську Русь

     Князь Володимир Святославович до 30 років був язичником. Під час свого правління він зрозумів, що релігія з багатобожжям вичерпала себе. Тому Володимир прийняв християнство з Візантії, адже Візантія була найрозвиненішою і найсильнішою країною континенту. Прийняття християнства на Русі сприяло б розвитку країни і зміцненню зв’язку з європейськими країнами.

Згідно “Повісті временних літ”, до хрещення князя Володимира відбувалося “випробування вір”. Він прийняв у себе посланців від ісламу, юдаїзму і християнства. Саме остання релігія найбільше припала йому до вподоби.

Хрещення Русі свято / фото ua.depositphotos.com

Масове хрещення жителів міста відбулося при впадінні річки Почайни в Дніпро. Після Києва православ’я прийняли інші міста Русі. Не всі жителі відразу відмовилися від своїх традицій. Язичницькі звичаї викорінювалися ще кілька століть, а багато з них дожили до наших днів.

Цікаві факти про хрещення Русі і свята

  • Першою спробою впровадження православ’я було “Фотієво хрещення” в 867 році.
  • Першим правителем Русі, який прийняв християнство, стала княгиня Ольга – бабуся Володимира Великого.
  • Кілька країн Європи прийняли хрещення пізніше Київської Русі. Це були Ісландія, Норвегія і Швеція. Остання довго вважалася язичницькою і варварською країною.
  • До прийняття християнства князь Володимир вів розпусне життя і багато разів одружувався.
  • Багато православних церков в це свято влаштовують особливі богослужіння і дзвонять в дзвони.