Пере-адресація паспортних документів у мовах воєнного стану та рекомендації Управління ДМС

Пере-адресація паспортних документів у мовах воєнного стану

В умовах воєнного стану та масової міграції українців як межах країни, так і за кордоном надзвичайно актуальним залишається питання пере-адресації раніше оформлених документів до підрозділів міграційної служби, де фактично  перебуває отримувач  адміністративної послуги.

Для цього достатньо звернутися до ближчого підрозділу ДМС до фахівців з паспортної роботи, які допоможуть визначити поточний статус документа у процесі його виготовлення та написати заяву про пере-адресацію.

Водночас очікується, що з впровадженням експериментального проекту щодо оформлення ID-картки та закордонного паспорта громадянами України, які перебувають закордоном, розміщені за межами України відокремлені  підрозділи державного підприємства «Документ» надаватимуть в тому числі послугу з пере-адресації документів, раніше оформлених у підрозділах міграційної служби на території України. Нагадаємо, що постанова КМУ № 678 від 10 червня 2022 року набуде чинності з дня її опублікування в урядових виданнях.

Звертаємо також увагу буковинців та внутрішньо-переміщених осіб, що під час  дії воєнного стану можливі затримки із виготовленням та доставкою паспортних документів. Просимо Вас з розумінням поставитися до ситуації, що склалася.

 

ДМС України закликає громадян не користуватися послугами посередників під час оформлення біометричних документів

В умовах воєнного стану, введеного на території України у зв’язку з російською агресією, ситуація з оформленням біометричних документів громадянина України є доволі складною та динамічною. Однак територіальні органи та територіальні підрозділи ДМС, центри надання адміністративних послуг та центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс», які знаходяться в безпечних районах, продовжують працювати та надавати адміністративні послуги.

На жаль, такою ситуацією не цураються скористатися різного штибу шахраї, які розміщують у мережі Інтернет оголошення про так зване «посередництво» – пропонують, як правило, «спрощену» процедуру подання документів, максимально швидке оформлення паспортів, обслуговування поза чергою тощо.

Шановні громадяни, звертаємо вашу увагу: оформити біометричні документи можна лише особисто та лише у одній із трьох установ:

– у підрозділі ДМС України;

– в центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП);

– у центрі обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

Просимо вас за жодних обставин не користуватись послугами будь-яких посередників. Усі пропозиції від них щодо надання послуг з «прискорення» оформлення біометричних паспортів громадянина України є незаконними.

Також просимо враховувати те, що в умовах воєнного стану спостерігаються певні проблеми з дотриманням встановлених законодавством строків оформлення біометричних документів. Відтак, наразі не рекомендуємо оплачувати підвищену суму адміністративного збору за їх термінове оформлення.

З усіх питань радимо користуватися лише актуальною та достовірною інформацією, яка завжди доступна на офіційному сайті ДМС України та на нашій офіційній сторінці у соцмережі Facebook.

Прес-служба ДМС України

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *