У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, якщо у Вас виникли проблеми при реєстрації податкових накладних чи розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або ж питання щодо подання звітності з ПДВ Ви можете звернутись до фахівців Головного управління ДПС у Чернівецькій області, зателефонувавши за номерами телефонів:
(0372) 542755 – Начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Костенюк Надія Василівна;
(0372) 545622 – Начальник відділу адміністрування ПДВ управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Александрюк Світлана Миколаївна.
Буковинські податківці відслідковують фінансові операції з відмивання доходів
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня – травня 2022 року фахівцями податкової служби області
виявлено 26 фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму на загальну суму понад 72,4 млн грн.
Ці фінансові операції внесені до Реєстру та направлено до Департаменту боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом ДПС України для подальшої передачі до Державної служби фінансового моніторингу України.
Крім того податківцями області складено 4 висновки аналітичних досліджень які передано до правоохоронних органів для розгляду та прийняття рішень, з них: 2 злочини за статтею 209 ККУ (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом); 7 предикативних злочинів за наступними статтями ККУ – 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), 364 (зловживання владою або службовим становищем), 366 (службове підроблення).
20 червня 2022 року граничний термін подання податкової звітності та сплати податків і зборів!
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що 20 червня 2022 року граничний термін подання :
– декларації акцизного податку за травень 2022 року (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)
* Увага! Суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації. Суми податку з рідин, що використовуються в електронних сигаретах, сплачуються виробниками таких рідин до бюджету протягом 15 робочих днів з дня отримання марок акцизного податку. Якщо зазначений строк припадає на день наступного бюджетного року, сума акцизного податку сплачується виробникам рідин, що використовуються в електронних сигаретах, до закінчення бюджетного року, в якому отримані марки (п.п. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Кодексу);
– заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІI кварталу 2022 року (п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України);
– податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні за травень 2022 року (фізичними особами – підприємцями та юридичними особами, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс)) (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п.п. 9.7 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу);
– податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за травень 2022 року у разі не подання податкової декларації на 2022 рік (п. 286.3 ст. 286 Податкового кодексу України);
– податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2022 року (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України);
– податкової декларації з рентної плати за травень 2022 року з розрахунком:
– рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
– рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
– рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
– рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 257.1 ст. 257 Податкового кодексу України).
Сплати:
– авансового внеску з єдиного податку на червень 2022 року платниками єдиного податку першої та другої груп (п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України);
– роботодавцями за найманих працівників за травень 2022 року, крім гірничих підприємств (абзац перший частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Випадки, у яких путівки на санаторно-курортне лікування звільняються від оподаткування ПДВ
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області зазначають, що відповідно до п. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
При цьому, відповідно до пп. 197.1.6 ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.
Отже, операції платника ПДВ (у тому числі закладу санаторно-курортного лікування) з продажу фізичним особам віком до 18 років, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України звільняються від оподаткування ПДВ.
Таке звільнення відбувається незалежно від того, яким чином здійснено придбання путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України для дітей (фізичних осіб віком до 18 років), як то частково за рахунок коштів підприємства-роботодавця, а частково за рахунок співробітника.