Ціни до 85 грн за літр: як АЗС наживаються на дефіциті пального

На заправках Чернівців один і той самий вид пального пропонують за ціною від 55 до 85 гривень. Буковинці дивуються, чому на це не реагують відповідні органи.

Про це у спільноті “Стопхам Буковини ” написала Ксенія Коваль.
У дописі нагадали, що 5 травня 2022 року Міністерство оприлюднило середню вартість бензинів у розмірі 31,19 грн/літр та дизпалива – 35,63 грн/літр, від яких обчислюється гранична ціна реалізації пального на автозаправних станціях на початок травня.

З урахуванням граничних торгових націнок, максимальна ціна на звичайний бензин для його продажу через мережу АЗС не повинна перевищувати 37,69 грн/літр, на звичайне дизпаливо – 42,63 грн/літр.

Водночас користувачі розповідають, що чеки видають по ціні 37 гривень, а по факту заправляють по 65 гривень.

“На Євронафті заправився сьогодні по 63грн/л ДП. Аби їх шлях трафив))”

“На Окко крайній раз заправилась . Повезло! Черга була не велика. Краще буду стояти в черзі … ніж давати наживатися в такий час”.

“Всі знають про махінації з цінами на заправках, у тому числі і влада. Якщо влада бездіє у цій ситуації, то, мабуть, вони також в долі”.

“Я і не пробувала заїхати на АЗС, де відключено табло, не дають чек і ніхто не несе відповідальності за те пальне, яке заливають”

“Чеку або немає, або видають на вартість, що не відповідає дійсності! Коли кажеш, що викликаєш спецорган, вони зачиняються!”

У коментарі до допису начальниця управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Аліна Гаєвська пояснила, що ситуацію моніторять, але заправки під час перевірки одразу закриваються. А водії відмовляються писати заяви на порушення щодо цін.

“Аналогічна ситуація відбувається щоденно під час моніторингу , який проводить Держпродспожислужба. Одразу не працюють, пальне не реалізовують … Звертаємось тут же до водіїв , які щойно заправились по завищеній ціні написати заяву, відмовляються. Тому виходячи з ситуації по кожному такому випадку змушені підключати податкову. Наразі дві перевірки вже розпочаті. Якщо Вам стануть відомі подібні факти підвищення і буде змога це якось зафіксувати або оперативно повідомити, буду Вам дуже вдячна!”, – написала Аліна Гаєвська
Також вона розповіла щодо ситуації на заправках.
“За останні дні спостерігали наступну ситуацію (але за умови наявності пального ) OKKO -ціни відповідали граничнно допустимим на всі види пального, Wog (біля Майдану ) , shell – ДП відповідало. Деякі ANP – але якщо відпускали без талонів, Upg ( АЗС біля кордону Порубне) Але ситуація міняється щоденно”, – зазначила Аліна Гаєвська.

Інформація з сторінки “Молодого буковинеця