Поліція Буковини закликає не спалювати сухостій та нагадує про посилену відповідальність за такі дії

Правоохоронці звертаються до громадян забути про варварську звичку випалювання рослинності або її залишків навесні. За такі дії законом передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність!

Найчастішою причиною загорянь сухостою є людський фактор. Випалювання сухої трави біля подвір’я може призвести до масштабної пожежі.  А це пряма загроза життю громадян, їх домівкам, рослинному і тваринному світові. Тому працівники поліції закликають мешканців області бути обачними та дотримуватись простих правил в природі:

–          не паліть суху траву і сміття, забруднюючи навколишнє середовище та провокуючи пожежі в екосистемі;

–          допомагайте рятувальникам, а не підкидайте їм зайвої роботи у вигляді гасіння наслідків вашого «прибирання»;

–          повідомляйте до поліції про паліїв і по можливості говоріть із сусідами, які нехтують попередженнями та правилами.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків посилено відповідальності. Зокрема були внесені зміни в статтях 77 (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно за такі правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень, відносно посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

Самовільне спалювання залишків сухої рослинності за статтею 77-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення передбачена відповідальність відповідно до статті 82 КУпАП. Порушникам за такі дії загрожує накладення штрафу на громадян – від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу передбачена кримінальна відповідальність згідно статті 245 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за такі дії передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі в природних екосистемах. Бережіть природу!