Кіберполіція дає поради буковинцям як не стати жертвою скімінгу

Правоохоронці дають декілька корисних порад, щоб захистити свої банківські картки від шахраїв.

Для отримання даних банківських карт зловмисники використовують спеціальні пристрої, які кріплять до банкоматів для зчитування інформації з магнітних стрічок. Також правопорушники встановлюють приховані відеокамери, що фіксують введення PIN-коду. В подальшому виготовляють дублікати карток і знімають з них кошти.

Щоб мінімізувати випадки викрадення грошей з карткових рахунків поліцейські радять:

 користуйтеся банкоматами, розташованими у відділеннях банків, гіпермаркетах та добре освітлених, людних місцях, де складно непомітно встановити сторонні прилади;

 уважно оглядайте банкомат перед використанням. Якщо помітили невідповідність елементів за кольором або підозрілі деталі, то краще скористайтеся іншим;

 не повідомляйте нікому дані банківської карти, особливо CVV та PIN-код (навіть працівникам банківської установи);

 не надавайте карту стороннім під час розрахунків в закладах харчування, магазинах тощо;

 прикривайте клавіатуру рукою коли вводите PIN-код, це допоможе запобігти крадіжці карткових даних за допомогою прихованих відеокамер.

 

У випадку виявлення сторонніх пристроїв на банкоматі та у разі проблем із банківськими рахунками звертайтеся у найближче відділення банку чи телефонуйте на гарячу лінію за телефонами вказаними на звороті банківської картки. А також звертайтеся до поліцію зателефонувавши на спецлінію «102».

Відділ комунікації поліції Чернівецької області