Це народне свято східних слов’ян відоме з давньоруських часів. Святкування Преображення триває 9 днів, з 18 до 26 серпня. У це свято за древнім церковним звичаєм освячують груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. Тому в народі цей день називають Другим, або Яблучним, Спасом. Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який і прийнято освячувати в цей день. Церква, благословляючи принесені плоди, утверджує думку про те, що все — від людини до рослини — повинно бути присвячене Богу як Його творіння.
Урочисто відзначили свято Преображення Господнього у православних та греко-католицькій церквах Глибокої. Парафіяни молилися за мир, злагоду, здоров’я та Боже благословення для своїх родин та нашої Держави. Зокрема у церкві св.Княгини Ольги УПЦ КП церковний хор і миряни урочисто виконали духовний гімн України «Боже, великий, єдиний». Також буди освячені святково вбрані кошики з плодами і медом.
За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими. В середній смузі України від цього дня вже можуть починатися приморозки, а тому й кажуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!»