14 червня – Всесвітній день донора крові

Цю дату було обрано не випадково, адже саме у цей день у 1868 році народився австрійський лікар Карл Ландштейнер, який відкрив різні групи крові у людини.

ДОНОРИ – ЦЕ ГЕРОЇ. З одного боку – вони звичайні люди, яких ти бачиш щодня, але кожен донор може врятувати чиєсь життя. Донор походить від латинського “ donore” – “дарувати”. Біблейський вираз «не збідніє рука, що дає» має до донора саме безпосереднє відношення.
Cьогодні, 14 червня, у  Всесвітній день донора крові у Глибоцькій лікарні вшанували  донорів глибоччини. Серед них і працівник Глибоцької селищної ради, територіальної громади Сергій Орос, який донорством займається уже понад 5 рокіів і насьогодні напівдорозі до звання “Почесний донор України”.
.
Доросла людина без шкоди для свого здоров’я може втратити біля 0,5 літра крові. На станції переливання крові – 470 мл. Ця кількість крові відновлюється організмом дуже швидко. До того ж ендокринна та імунна системи організму одержують потужний стимул для своєї роботи. Позитивно впливає донорство і на психологічний стан людини. Донорство – благородна і почесна місія, яка дозволяє зберегти життя породіллям, дітям і дорослим, хворим на важкі хронічні захворювання, бійцям, пораненим під час бойових дій, а також потерпілим від опіків, аварій та катастроф. Донорство символізує безкорисну ідею допомоги іншим людям.
Окрім морального задоволення від усвідомлення того, що ти врятував чиєсь життя, здача крові приносить і фізичну користь нашому організму. Ця процедура тренує організм, посилаючи сигнал до самооновлення. Стимуляція кровотворення приводить до поліпшення емоційного стану людини. Помічено, що люди які постійно здають кров менше хворіють простудним захворюванням. Кров здавати корисно будь-якій здоровій людині. Адже у регулярних донорів немає «застою крові», накопичення старіючих структур – їх регулярно змінюють знов утворенні і випущені в циркуляцію молекули і клітини. Регулярна здача крові – це профілактика захворювань серцевосудинної системи, атеросклерозу, подагри, порушень функції печінки. Донор має більше шансів на виживання при нещасному випадку, оскільки вже адаптований до крововтрати. Будьте донорами, будьте молодими! Це укріплює і загальний стан здоров’я, і душевну рівновагу. Напевно, зайве говорити і про користь диспансеризації. Донор при кожному візиті проходить поглиблене медичне обстеження (причому безкоштовно).
У багатьох розвинутих країнах участь в донорстві крові давно стала таким же обов’язковим елементом здорового способу життя, як заняття спортом, дотримання дієти. Донор приносить подвійну користь: і власному організму, і тому, хто потребує його крові. Донорство крові – це важливо. Однак у багатьох країнах попит перевищує пропозицію, а перед службами крові стоїть складне завдання створити достатні запаси крові, забезпечивши при цьому її якість та безпеку. Належні запаси можуть бути забезпечені тільки на основі регулярного добровільного безоплатного донорства крові.