Міграційна служба наголошує на необхідності дотримання міграційних правил

Міграційні правила є майже однаковими у багатьох країнах світу, і передбачають три основних моменти:

  1. Для перебування на території держави іноземцеві потрібні підстави, визначені законодавством. В Україні вичерпний перелік таких підстав наведено у статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
  2. Іноземці повинні поважати та дотримуватися міграційного законодавства у країні перебування, завчасно звертаючись до органів державної влади та подаючи документи або для продовження строку перебування, або для оформлення документів на проживання. Наприклад, для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні необхідно звернутися та подати необхідні документи не пізніше як за 15 робочих днів до закінчення строку дії попереднього документа або закінчення строку перебування на території України. Відповідно до закону, звернутися можна не лише до підрозділів міграційної служби, а й до центрів «Паспортний сервіс» та центрів надання адміністративних послуг за умови, якщо вони розпочали надання таких послуг.
  3. За порушення міграційних правил іноземці невідворотно несуть адміністративну відповідальність і вона буває достатньо суворою. Жодна країна світу не зацікавлена у поширенні нелегальної міграції, тобто ситуації, коли іноземець перебуває на території держави без необхідних підстав та документів, які дають право на таке перебування. Розмір штрафу варіюється від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 5100 грн.)

Також важливо розуміти, що обов’язковою умовою набуття іноземцем громадянства України є наявність визначених законодавством України підстав для його набуття, а також подання відповідної заяви та необхідних документів до підрозділу міграційної служби за місцем проживання.

Слід пам’ятати, що законодавство України не містить жодних виключень стосовно притягнення порушників міграційного законодавства до відповідальності.

Глибоцький РВ УДМС України у Чернівецькій області