22 березня – всесвітній #ДеньВоди.
В Україні, наразі 90% міського населення та лише 26% сільського населення мають доступ до централізованого водопостачання. Тільки привізну питну воду змушені використовувати у більш ніж 800 населених пунктах по країні. Зі змінами клімату та екстремальних погодних явищ ситуація може погіршитись.
Діти до 5 років, які живуть у зонах тривалих конфліктів, у 20 разів частіше помирають від хвороб, пов’язаних із водою, ніж від насильства.
У 2021 році 3,1 мільйона людей потребують безпечної води та гігієни на постраждалому від конфлікту сході України, і 14% з них – діти.
В Україні кліматичні зміни збільшили частоту екстремальних погодних явищ, включаючи повені та посуху. Понад 150 000 кв км, на яких проживає майже третина населення, ризикує постраждати від повені, а майже 100 000 кв км ризикує постраждати від посухи.
За прогнозами ЮНІСЕФ до 2040 року 1 з 4 дітей у світі – приблизно 600 мільйонів – може жити в районах з надзвичайно великим дефіцитом воднх ресурсів.
«Світова водна криза не просто наближається — вона вже настала, і зміна клімату тільки посилить її”, — заявила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.
ЮНІСЕФ розпочинає глобальну ініціативу «Водна безпека для всіх», щоб мобілізувати підтримку для допомоги дітям щодо водних ресурсів