Яка інформація зберігається на паспорті громадянина України у вигляді ID–картки
До паспорта громадянина України у формі картки вноситься така інформація: — – назва держави;
– назва документа;
– ім’я особи;
– стать;
– громадянство;
– дата народження;
– унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; – номер документа;
– дата закінчення строку дії документа;
– дата видачі документа;
– уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);
– місце народження;
– відцифрований образ обличчя особи;
– відцифрований підпис особи.
Змінна інформація на безконтактному електронному носії:
– відцифровані відбитки пальців,
– інформація щодо реєстрації місця проживання,
– сімейний стан,
– відомості про дітей.
Громадяни України успішно користуються перевагами ID-карток з кваліфікованим електронним підписом
Минув рік, як ID-картка, що містить електронний підпис громадянина, стала повноцінним засобом електронної ідентифікації особи. За цей час безкоштовну послугу ДМС із внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп) ID-картки уже отримали декілька десятків тисяч українців, які є власниками ID-карток.
Нагадуємо, що послуга надається безкоштовно та за бажанням, і є доступною громадянам України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становить 2 роки.
Внести електронний підпис на чіп ID-картки можливо як одразу після отримання нового біометричного паспорта громадянина України, так і записати КЕП на раніше видану ID. Важливо, що на період установлення на всій території України карантину, зробити це можна у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації. Для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання.
Використовуючи ID-картку з КЕП, її власник отримує чимало переваг, зокрема – можливість легко та зручно користуватися електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес просто з дому.
Для того, щоб користуватися кваліфікованим електронним підписом, потрібен спеціальний картрідер або смартфон з підтримкою технології NFC, а також відповідне програмне забезпечення для платформ Windows, MacOS, Android чи
IOS. При цьому, використання КЕП – безпечне, адже таємні ключі електронного підпису зберігаються у спеціальному захищеному чіпі на ID-картці, який має висновок державної експертизи у галузі криптографічного захисту інформації.
Загалом, з початку оформлення біометричних документів в Україні Міграційна служба оформила понад 5,6 мільйонів ID-карток і має усі технічні можливості для внесення на них КЕП за бажанням власника.
Управління ДМС у Чернівецькій області