Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Україні потрібно сконцентруватися на реалізації реформ, щоб наблизитися до членства в Альянсі.
Таку заяву він зробив на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром України Денисом Шмигаль.
Так, один з журналістів процитував питання президента України Володимира Зеленського, адресований лідеру США Джо Байдена: "Чому ми (Україна, - ред.)
До сих пір не в НАТО"? Журналіст в зв'язку з цим запитав, як далеко Україна зараз знаходиться на шляху до вступу в Альянс.
У відповідь Столтенберг нагадав, що ще в 2008 році на саміті НАТО було прийнято рішення про те, що Україна в майбутньому стане членом Альянсу.
При цьому генсек наголосив, що для цього Київ повинен зосередитися на проведенні реформ.
“Ми підтримуємо це рішення і всі рішення після цього саміту … Але я думаю, що фокус зараз повинен зосередитися на реформах.
І я вітаю чіткий меседж прем’єр-міністра (Дениса Шмигаль, – ред.) Про необхідність продовження реформ, щоб переконатися, що Україна має демократичний,
політичний контроль над своїми оборонними інституціями та Збройними силами, продовжує боротьбу з корупцією та зміцнення демократичних інститутів “,
– зазначив Столтенберг.
Генсек НАТО додав, що проведення реформ не тільки "добре для України", а й наближає її до членства.
Столтенберг уточнив, що не може зараз озвучити конкретну дату вступу України в Альянс, але запевнив у підтримці нашої країни.
“Чим успішніша Україна в реалізації реформ, тим ближче вона до відповідності стандартам НАТО і тим більше ви можете наблизитися до членства в НАТО.
Я не можу назвати вам конкретну дату. Скажу тільки, що ми продовжимо підтримувати Україну в її євроатлантичному прагненні,
ми будемо підтримувати Україну, і ви можете рухатися до членства в НАТО.
І найкращий спосіб зробити це – зосередитися на реформах і продовжити модернізацію, зміцнення демократичних інститутів України “,
– підкреслив генсек Альянсу.
Він запевнив, що "двері в НАТО залишаються відкритими", а Україна "вже сьогодні є одним з найбільш близьких і важливих партнерів НАТО".
"Ви надавали війська для місій і операцій НАТО. У тому числі в Афганістані і Косово, а також для Сил реагування НАТО.
Ми цінуємо цей внесок, який демонструє прихильність України євроатлантичної безпеки. Ось чому Україна тепер є партнером НАТО
з розширеними можливостями. Цей статус дозволить нам надалі поглибити нашу співпрацю ", - повідомив Столтенберг.
Він також поінформував, що НАТО зміцнює військову присутність в районі Чорного моря, беручи до уваги посилення позицій Росії в регіоні.
Раніше п'ятий президент України, лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко озвучив покроковий план інтеграції нашої країни в НАТО.
У червні 2019 року президент України Володимир Зеленський в ході спільного брифінгу з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом запевнив,
що стратегічний курс України на членство в Північноатлантичному альянсі залишається незмінним.