Заява на отримання одноразової компенсації з ЄСВ подається до податкової з 14 грудня 2020 до 21 грудня 2020

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що статтею  4 Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 4 грудня 2020 року №1071-IX (далі – Закон № 1071) передбачено одноразову компенсацію витрат суб’єктам господарювання.

Норми Закону № 1071 визначають, що суб’єкти господарювання мають право на отримання одноразової компенсації, у разі якщо на 31 жовтня 2020 року їх основний вид економічної діяльності відносився до Переліку видів економічної діяльності. Детальніше у постанові Кабінету Міністрів України № 1236 від 9 грудня 2020 р. https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zaprovadzhennya-obmezhuvalnih-protiepidemichnih-zahodiv-1236-091220

Для реалізації права на отримання одноразової компенсації суб’єкт господарювання має подати в електронному вигляді заяву до податкового органу за місцем обліку як платник єдиного внеску. Заяви подаються засобами електронного зв’язку в електронній формі у форматі, затвердженому в установленому порядку, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» із зазначенням усіх реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису. Можливість подання заяви (форма  J1392101) передбачена засобами ІТС «Електронний кабінет».

Сума одноразової компенсації суб’єкту господарювання розраховується як середнє значення сплачених суб’єктом господарювання сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за десять місяців, що передували набранню чинності цим Законом. Розрахунок суми одноразової компенсації здійснюється шляхом ділення суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченої за десять місяців, що передували набранню чинності цим Законом, на десять.

Розмір суми одноразової компенсації суб’єктам господарювання розраховується територіальним органом центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, за основним місцем обліку платника єдиного внеску відповідно до наданих повноважень.

Одноразова компенсація суб’єктам господарювання не надається, якщо у суб’єкта господарювання на дату набрання чинності цим Законом (10 грудня 2020р) є заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Одноразова компенсація суб’єктам господарювання надається юридичним особам, підприємницька діяльність яких на дату набрання чинності цим Законом, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, не припинена.

Перелік КВЕДів: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/445319.html

На Буковині до зведеного бюджету від реалізації акцизної продукції платники сплатили 120,5 мільйонів гривень податків та зборів

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомили, що упродовж січня – жовтня 2020 року до Державного бюджету надійшло майже 2,1 млн.грн. акцизного податку, індикативний показник виконано на 117,0 відсотків. В основному це надходження від оптового постачання електроенергії. Також, завдяки відповідальним представникам бізнесу до місцевих бюджетів Чернівецької області сплачено 103,9 млн. грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що склало 112,3 відсотків виконання доведеного індикативного показника. Крім того, за ліцензії на право торгівлі підакцизними товарами сплачено 14,5 млн.грн.

Найбільшу суму роздрібного акцизу до місцевих бюджетів залучено в місті Чернівцях – 76,0 млн грн. та 10,4 млн.грн. плати за ліцензії.

У відомстві зазначають, що акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів є важливим джерелом доходів місцевих бюджетів, саме тіньовий сегмент обігу підакцизної групи товарів та реалізація фальсифікату негативно позначаються на створенні конкурентного середовища та бюджетних надходженнях. Саме споживачі мають можливість контролювати сплату суб‘єктами господарської діяльності акцизного податку, вимагаючи розрахунковий документ у продавця. Крім того у споживачів є можливість перевірити марки акцизного податку на одиниці товару. Це можна зробити через відкриту частину Електронного кабінету за посиланням  www.cabinet.tax.gov.ua, у розділі «Реєстри» обрати сервіс «Пошук акцизної марки» та заповнити відповідні поля.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 

Питання дня: чи буде надаватися матеріальна допомога суб’єктам господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» від 4 грудня 2020 року №1071-IX (далі – Закон № 1071) спрямований на соціальну підтримку у 2020-2021 роках застрахованих осіб та надання допомоги суб’єктам господарювання (юридичним особам, фізичним особам – підприємцям) на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Соціальна підтримка, передбачена цим Законом, реалізується в таких формах:

одноразова матеріальна допомога застрахованим особам (яка надається відповідно до статті 2 Закону) – одноразова виплата держави у зв’язку із втратою частини заробітної плати найманими працівниками суб’єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, встановлених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та у зв’язку із втратою частини фізичними особами – підприємцями, економічна діяльність яких підпадає під обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що призводить до їх тимчасового зупинення;

одноразова матеріальна допомога суб’єктам господарювання – юридичним особам (яка надається відповідно до статті 3 Закону) – одноразова виплата держави суб’єктам господарювання – юридичним особам задля збереження робочих місць з метою виплати найманим працівникам суб’єкта господарювання одноразової матеріальної допомоги в період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);

одноразова компенсація суб’єктам господарювання – юридичним особам (яка надається відповідно до статті 4 Закону) – одноразова виплата держави суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).