У Головному управлінні податкової служби Буковини нагадали, що відповідно до норм ПКУ, суб’єкти господарювання, які є платниками інших податків і зборів, можуть прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Здійснити такий перехід можливо лише один раз протягом календарного року. Грудень – останній місяць кварталу, тож платникам, які бажають змінити систему оподаткування, варто подати заяву не пізніше 16 грудня.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву в один із способів за вибором платника (особисто, поштою чи в електронній формі). До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.
Звертаємо увагу, що не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групи платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Крім того, єдиноподатник за умови дотримання вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп. Для цього йому також слід подати заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу, з якого заплановано такий перехід. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає ПДВ до складу єдиного податку.
Оподаткування за обраною системою розпочнеться з першого числа місяця, наступного за податковим кварталом, у якому подано відповідну заяву.
Отже для обрання або переходу на спрощену систему з І кварталу 2021 року, платникам необхідно подати заяву не пізніше 16 грудня 2020 року.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
ДПС Буковини: правильно заповнюємо платіжні документи
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, платникам податків, що порядок заповнення платіжних документів викладено у наказі Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (із змінами і доповненнями), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 серпня 2015р. за N974/27419 (далі – Порядок).
Відтак, з метою підвищення поінформованості й уникнення помилок у заповненні платіжних документів під час проведення оплати, до уваги платників порядок заповнення:
1. При сплаті податків, зборів, єдиного внеску поле “Призначення платежу” розрахункового документа заповнюється таким чином:
поле №1- друкується службовий код (знак) «*» (ознака платежу);
поле №2 – друкується розділовий знак “;” та код виду сплати (формат ссс – тризначне число);
поле №3 – друкується розділовий знак “;” та один з нижченаведених реквізитів:
– код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);
– реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
– реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);
поле №4 – друкується розділовий знак “;” та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.
2. При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.
3. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.
4. У разі заповнення поля “Призначення платежу” з порушенням вимог, визначених у цьому Порядку, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101).