ДПС Буковини: нюанси ліцензування обігу пального в області

За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів  Головного управління ДПС у Чернівецькій області станом на 01.09.2020 року у Чернівецькій області налічувалось 10 суб’єктів господарювання, яким видано ліцензії на право зберігання пального. Кількість діючих ліцензій  на право роздрібної торгівлі – 217, на право зберігання пального, виключно для потреб власного споживання – 223. В той же час, впродовж восьми місяців анульовано 62 ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

За для виявлення порушень щодо нелегального обігу пального, фахівцями Головного управління ДПС у Чернівецькій області проведено 26 фактичних перевірок суб’єктів, які здійснюють реалізацію пального. В результаті встановлено 2 випадки роздрібного продажу пального без відповідної ліцензії, 3 випадки роздрібної торгівлі пальним через РРО, яке незазначене в ліцензії, 4 випадки не облікованого пального, 16 випадків порушення ст. 1281 ПКУ (Порушення правил вивезення нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу з території акцизного складу) та ін.

За результатами виявлених порушень застосовано штрафних санкцій на суму 3,6 млн.грн.

Крім того, до суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері реалізації пального, за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних в єдиному реєстрі, порушення платіжної та звітної дисципліни  та за неподання/несвоєчасне подання декларацій акцизного податку застосовано 0,8 млн.грн. штрафних санкцій.

 

Податківці спілкувались он–лайн про застосування податкових сервісів

(частина друга)

Днями, відбулась он-лайн конференція на тему «Застосування податкових сервісів: переваги подання звітності в електронному вигляді». На запитання платників відповідала в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Тетяна Булавка.

Крім того, під час даної комунікації платники отримали інформацію щодо порядку отримання послуг електронного цифрового підпису (ЕЦП)Відтак, при спілкуванні п. Тетяна акцентувала увагу платників, що інформаційно-довідковий департамент ДПС – єдиний в Україні кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, який надає електронні довірчі послуги усім без винятку суб’єктам господарювання, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам і організаціям усіх форм власності та фізичним особам на безоплатній основі.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні запитання, які надійшли від запитувачів під час проведення заходу.

Які дії користувача, якщо він втратив (пошкодив) особистий ключ КЕП чи печатки або забув пароль до нього?

Якщо користувач втратив (пошкодив) особистий ключ кваліфікованого електронного підпису чи печатки або забув пароль до нього, то він повинен звернутись до відокремленого пункту реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС, в якому отримував електронну довірчу послугу, подавши при цьому заяву на зміну статусу кваліфікованого сертифіката та новий комплект реєстраційних документів (для отримання нових кваліфікованих сертифікатів відкритого ключа). 

Чи можливо скасувати кваліфікований сертифікат виданий Кваліфікованим надавачем ЕДП ІДД ДПС у телефонному режимі?

Відповідно до Регламенту Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС) заява в усній формі подається клієнтом (користувачем) до КН ЕДП ІДД ДПС засобами телефонного зв’язку за номером, який опублікований на власному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС, при цьому клієнт (користувач) повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:

ідентифікаційні дані власника кваліфікованого сертифіката;

ключову фразу голосової автентифікації.

Заява в усній формі приймається тільки у випадку позитивної автентифікації (збігу голосової фрази та ідентифікаційних даних користувача з інформацією в реєстрі сертифікатів). 

Чи потрібно підприємцю, який отримав електронний підпис направляти в Електронному кабінеті до податкової  приєднання до договору про визнання е-документів?

Наголошуємо, з 01.09.2020 набирав чинності наказ Мінфіна від 06.01.2020 р. №261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.07.2020 за №723/35006 (далі – Наказ №261), яким визначено нові правила приєднання до договору про визнання е-документів з ДПС.

Відтак, слід знати, приєднання до договору про визнання електронних документів відбуватиметься після прийняття в контролюючому органі першого будь-якого електронного документа, надісланого у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства.

Договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису, які станом на день набрання чинності Наказом №261 є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 5 розділу III Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Які документи слід оформити приватному підприємцю, щоб отримати електронний ключ?

Звертаємо увагу, особистий електронний ключ можна лише особисто та безкоштовно у податковій (АЦСК ІДД ДПС). Відтак, платники можуть звернутись  у підрозділ Кваліфікованого надавача ЕДП Інформаційно-довідкового департаменту ДПС при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Однак, слід врахувати наразі в карантинних умовах пункт працює за попереднім записом. Телефон для запису: (0372)51-43-79. Адреса:  м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, буд. 200а, 1-й пов.,  каб. 110.

Для отримання електронного ключа платникам необхідно врахувати, що при собі необхідно мати певний перелік документів. Зокрема:

1. Заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи – підприємця) встановленого зразка, у двох примірниках;

2. Копія паспорта (копії 1-2 сторінок, сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання, а також 3-6 сторінки за наявності відміток). Якщо у вас паспорт у формі картки (ID-картка), необхідно зробити копії лицьового та зворотного боку, копію паперового витягу з Єдиного державного демографічного реєстру про адресу реєстрації місця проживання або копію Довідки про реєстрацію місця проживання фізичної особи).

3. Копія посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання, засвідчена підписом власника, або паспорт громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову (для іноземних громадян);

4. Копія картки платника податків, засвідчена підписом власника. За наявності у паспорті громадянина України реєстраційного номера облікової картки платника податків, замість копії картки платника податків, може бути подана копія сторінки паспорта громадянина України з відповідною відміткою, засвідчена підписом власника.

Детальніше про перелік документів для фізосіб можна тут: http://www.acskidd.gov.ua/fiz_osob

Зверніть увагу, що кожен особистий ключ користувача має бути записаний на окремий носій інформації – флешку.

 

Єдиний рахунок: для відкриття рахунку платник податків подає відповідне повідомлення до податкової служби через Електронний кабінет

Акцентують у Головному управління ДПС у Чернівецькій області. Та роз’яснюють, Кабінет Міністрів України Постановою від 29 квітня 2020 року № 321 затвердив «Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35¹ Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади».

Порядок №321 визначає механізм функціонування єдиного рахунку для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів, передбачених ПКУ, єдиного внеску та інших платежів, що визначені відповідним законодавством та контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Єдиний рахунок — це рахунок, який платник податків за власним бажанням може використовувати для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених ПКУ і єдиного внеску.

Податківці звертають увагу, єдиний рахунок не використовується для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу:

з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (такий виняток пов’язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування для цих податків),

частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.

Платникам слід знати, повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається платником в електронній формі через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 42¹ ПКУ.

Детальніше за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/434964.html