В Опришенському музеї відкрили експозицію, присвячену учасникам АТО та волонтерам

30 травня в Опришенському музеї археології та етнографії ім. Максиміліана Гакмана відбулось відкриття експозиції під гаслом «Герої серед нас», присвяченої учасникам АТО та волонтерам з села Опришени та району. Також відбувся круглий стіл, присвячений 70 роковинам трагічних подій голодомору 1946-1947 рр., на Буковині.

До заходу долучились голова Глибоцької районної ради Панчук П.В., заступник голови Глибоцької адміністрації Лопуляк І.К., голова Опришенської сільської ради Попович М.К., начальник управління освіти Глибоцької РДА Барарюк В.І., волонтер і депутат Глибоцької селищної ради Личак В.А., директор Глибоцького краєзнавчого музею Жижиян А.К., меценат Безушко І.Д., благочинний отець Роман Грищук з Глибокої, історик, дослідник Рубанець М.В., свідки трагічних подій голодомору з села Опришени Білецький П.Г., та Бірев К.А., та учні школи.

Гості ознайомились з експозиціями музею, оновленими нумізматичними колекціями. Урочисто відкрили нову експозицію, присвячену учасникам АТО та волонтерам з Глибоччини. Лопуляк І.К. та Личак В.А., передали фондам музею цікаві нові експонати. Подарунки, організатори виставки отримали і від голови районної ради Панчука П.В. Рубанець Микола Васильович провів цікаву презентацію архівних матеріалів, фотографій часів голодомору 1946-1947 рр., та довів мовою документів, що 70 років тому на Буковині відбулись страшні цілеспрямовані каральні операції по знищенню місцевого населення, яке чинило опір радянській окупації.

В обговоренні цих подій активну участь брали очевидці тих подій – Білецький П.Г., та Бірев К.А., цікаві факти і дані про життя релігійної громади в той час представив отець Роман Грищук.
Учасники круглого столу ініціювали проведення у вересні-листопаді 2017 року конференції та масових заходів в районі приурочених 70-им роковинам голодомору на Буковині. Організатори заходу вручили подяки від громадської ради музею за подаровані експонати та підтримку діяльності музею.