На Буковині за підозрою на коронавірус зафіксовано кілька смертей священиків Московського патріархату

Сьогодні на Буковині помер настоятель Храму Святого Архистратига Михаїла УПЦ МП села Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області Леонід Делікатний. Батюшка Леонід ще на Великдень проводив Богослужіння у храмі, а вже 24 квітня був госпіталізований до Чернівецької обласної клінічної лікарні з підозрою на коронавірус, 26 квітня стан погіршився і чоловіка у важкому стані перевели до реанімації, відібрали зразки для ПЛР-тестування. Сьогодні священник помер. Йому було 49 років.

 

Інформацію про смерть священика, а також про те, що у нього була підозра на коронавірус, мені підтвердив Директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олег Чорний. За його словами, найближчим часом стануть відомі результати ПЛР-тестування, які встановлять, чи був священик хворий на COVID-19.

 

Інформація про смерть священика з’явилася також у вайбер-групі парафіян УПЦ МП. На Фейсбук-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП наразі відсутня будь-яка інформація з приводу смерті їхнього священика.
Також, як мені стало відомо з власних джерел, на Буковині таємно поховали священика УПЦ МП, який також, ймовірно, помер від COVID-19. Уночі, 2 травня 2020 року, у Банченському монастирі – осередку “русского міра” на Буковині, помер священик УПЦ МП Іван Олійник. Хоча померлий проживав у Чернівцях, його забрала до себе братія Банченського монастиря. Можливо, щоби інформація не потрапила в ЗМІ.
Інформацію про смерть священика підтверджує і допис Валентина Шевчука зі співчуттям на сторінці у Фейсбук (на фото). “З сумом в душі та болем у серці. Сьогодні не стало мого доброго друга та духовного наставника отця Івана. Це непоправна втрата для рідних, близьких, друзів та нашої парафії. Сумую разом з усіма хто знав о. Івана та завжди пам’ятатиму його добрі справи, настанови та поради.
Світла пам’ять про отця Івана вічно житиме в наших серцях. Вічна Йому пам’ять та Царство Небесне”, – йдеться у дописі. Також про смерть отця Івана Олійника повідомляється у вже згаданій вайбер-групі парафіян УПЦ МП.
За моїми даними, відспівали померлого священика у Банченському монастирі.
Як відомо, представники РПЦвУ всіляко намагаються приховати інформацію про захворювання на коронавірус своїх священослужителів. В офіційних зведеннях про хворих та померлих на COVID-19, які публікуються на офіційній фейсбук-сторінці Чернівецької ОДА, інформація про смерть священика відсутня. Немає жодної інформації про смерть священика і на офіційній Фейсбук-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП.
Померлий священик був настоятелем Храму УПЦ МП у селі Ленківці Кельменецького району Чернівецької області, проживав у “мікрорайон Нові Ленківці м. Чернівці” .

За інсайдерською інформацією, поховали померлого священика тишком-нишком на кладовищі у Банченах у неділю 3 травня. Кажуть, ніхто з прихожан парафії, де правив померлий, на похоронах свого священика не був.

Галина ЄРЕМІЦА, журналістка

спеціально для БукІнфо (с)