14 квітня – Початок Антитерористичної операції на Донбасі

14 квітня 2014 року указом виконуючого обов’язки Президента України Олександра Турчинова було введено у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБОУ) про проведення антитерористичної операції (АТО). Це стало відповіддю на масове проникнення в східні області країни озброєних російських терористичних угруповань і захопленнями ними органів місцевої влади. Протидія збройній агресії Росії у форматі АТО тривала до лютого 2018 року, коли її було змінено на військову операцію.

 

Уберезні 2014 року Росія одночасно з анексією Криму намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію у східних та південних регіонах України. Спочатку російські спецслужби це робили з метою відволікти увагу української влади від кримського питання, а згодом для того, щоб вплинути на зовнішньополітичний курс країни у цілому.

 

Однак у цілому станом на початок квітня 2014 року, нова українська влада стала більш впевненою та поступово наводила лад в країні, справляючись з російськими агентами впливу. Це не влаштовувало Росію і тому до України були направлені озброєні російські спецпризначенці. Зокрема 12 квітня з російської території в Донецьку область був спрямований озброєний загін на чолі з Ігорем Стрелковим (справжнє прізвище Гіркін — співробітником російських спецслужб, який у лютому-березні 2014 році брав участь у кримських подіях). Цей загін захопив місто Слов’янськ.