03 січня 2020 року діють нові рахунки для сплати ЄСВ

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що з 03 грудня 2020 року вступають в дію нові небюджетні рахунки за балансовим рахунком 3556 “Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску” за стандартом IBAN.

Звертаємо увагу, кошти сплачені платниками з 03.01.2020 на старі рахунки 3719 по зарахуванню єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Переглянути нові реквізити рахунків можна на сайті Територіальних органів ДПС у Чернівецькій області в розділі  «Бюджетні рахунки»  за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/401279.html. Також платники податків можуть отримати реквізити рахунків звернувшись до Центрів обслуговування платників при податкових інспекціях.

У відомстві нагадують, що відповідно ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний соціальний підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Відповідно до ст. 1 Закону № 2464 суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у встановлені строки, є недоїмкою.

Цього року  буковинські платники сплатили до місцевих бюджетів

на 52,5 млн грн більше плати за землю ніж торік

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, впродовж січня – листопада 2019 року землевласники та землекористувачі сплатили до місцевих бюджетів 323,7 млн грн плати за землю, що на 52,5 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року.

Ріст надходжень, насамперед, є свідченням сумлінності платників земельного податку, а також злагодженості зусиль органів місцевого самоврядування та податкової служби.

Зокрема, у листопаді поточного року регіональний бюджет збагатився на 25,7 млн грн. земельного податку.

Відтак 226,2 мільйони надходжень з плати за землю спрямували до бюджетів громад юридичні особи. Проти аналогічного періоду 2018 року підприємства, фірми та організації перерахували до місцевих бюджетів області на 43,3 млн грн більше  орендної плати за землю. Натомість буковинці – власники та користувачі земельних ділянок, сплатили понад 97,5 мільйонів  гривень земельного податку, що теж більше минулорічних показників на 9,2 млн грн.

Загалом, з початку року райони отримали у своє розпорядження земельного податку: Вижницький  – 14 млн. грн.,  Герцаївський – 3,5 тис. грн., Глибоцький  – 13,8 млн. грн., Заставнівський – 12,9 млн. грн., Кельменецький – 17,5 млн. грн., Кіцманський – 17,6 млн. грн., Новоселицький – 24,2 млн. грн., Путильський – 5,7 млн. грн., Сокирянський – 12,4 млн. грн., Сторожинецький – 22,1  млн. грн., Хотинський – 13,9 млн. грн., м. Чернівці – 160,8 млн. грн. та  м. Новодністровськ – 5,1 млн. грн.

У податковій службі Буковини нагадують платникам про те, що відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.