За одинадцять місяців місцеві скарбниці Буковини отримали понад 120 мільйонів гривень від ліцензованих товарів

На Буковині власниками ліцензій на виробництво, оптової та роздрібної торгівлі спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольними напоями та тютюновими виробами наразі є 2666 платників акцизного податку, яким станом на 01.12.2019 року, видано 4615 ліцензій. Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області

За січень-листопад 2019 року від продажу лікеро-горілчаних та тютюнових виробів місцеві бюджети поповнились на 120,6 мільйонів гривень. Бюджети місцевих громад за рахунок  акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів  отримали 107,3 мільйони гривень, що склало 112 відсотків доведеного індикативного показника, а це додаткових 11,5 мільйонів гривень. Всі територіальні управління виконали доведені індикативні показники.

Найбільшу суму роздрібного акцизу до місцевих бюджетів очікувано залучено від платників м. Чернівці – 80,7 мільйонів гривень.

Надходження від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за одинадцять місяців склали 13,3 мільйонів гривень, що на 0,5 мільйонів гривень більше доведеного планового показника.

Разом із тим,  за 11 місяців 2019 року у зв’язку з відсутністю чергового квартального платежу призупинено дію 126 ліцензій у тому числі : на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 83,  на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 30.

Нагадаємо, що згідно з Податковим кодексом України суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від форми власності, можуть провадити роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами у разі наявності відповідної ліцензії.
Ліцензію можна отримати, звернувшись до Центру обслуговування платників з відповідною заявою та необхідними документами за місцем провадження суб’єктом господарської діяльності. А відповідальним споживачам не буде зайвим перевірити наявність ліцензії в місці реалізації підакцизної продукції та марку акцизного податку на кожній одиниці товару.

 

Електронні сервіси податкової служби до послуг мешканців Чернівецької області

Про це інформують у  Головному управління ДПС у Чернівецькій областіЗа словами податківців платники податків нашого регіону мають можливість отримувати адміністративні та консультативні послуги, не тільки в 13 Центрах обслуговування платників, але й он-лайн послуги на офіційному порталі Державної податкової служба України.

Серед найбільш затребуваних «Електронний кабінет платника податків» https://cabinet.tax.gov.ua/ – це персональне автоматизоване робоче місце платника. Даний сервіс який містить наступну інформацію: ЕК має дві частини: загальнодоступна і приватна – особистий кабінет.

У першій частині користувачі мають доступ до публічних реєстрів, зокрема: дані про взяття на облік платників; реєстр страхувальників; реєстр платників ПДВ; реєстр платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги ОРО; дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального; реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами

Також у відкритій частині є податковий календар, де ви можете знайти інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності. Переглянути та надрукувати бланки податкової звітності. Заповнити декларацію про майновий стан і доходи для громадян. Також знайдете там контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників.

В особистому ЕКПП – юрособа, фізособа – суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин, посадова особа державного органу тощо, – можуть знайти для себе наступні сервіси: персоніфікований податковий календар; перегляд облікових даних платника; подання звітності в електронному вигляді до органів ДФС, пенсійного фонду та статистики; перегляд та друк раніше поданої звітності; перегляд вхідних/вихідних документів; листування з органами ДФС; подання заяв, запитів для отримання інформації; інформація про стан розрахунків з бюджетом;

Провести реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних. Отримати інформація з Єдиного реєстру податкових накладних, з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування ПДВ та з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування реалізації пального.

Посадові особи підприємств, установ та організацій, інформацію про яких було надано формою J1391103 «Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису», отримують доступ до реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних. А також доступ до інформації з Єдиного реєстру податкових накладних та реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування ПДВ.

Багато корисної інформації для платників податків і в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (http://zir.tax.gov.ua/ ). Це сервіс, в якому у форматі питань – відповідей представлена офіційна позиція ДПС України по всіх напрямах чинного податкового та.

Двосторонній зв’язок платників з податківцями який дає можливість запобігати правопорушенням з боку співробітників ДПС України забезпечує сервіс “Пульс” 0800-501-007 (напрямок «4») (https://tax.gov.ua/others/puls-)