У ПЦУ розвінчали міф про «печатку антихриста» в біометричному паспорті

Православна церква України не засуджує використання вірянами біометричних паспортів

Навколо біометричного паспорту точаться суперечки серед представників різних конфесій: людей залякують втратою приватності, «відреченням від Господа», «печаткою антихриста».

Про це ПЦУ повідомила у Facebook.

«Втім, насправді Православна церква України не засуджує використання вірянами біометричних паспортів, адже вони є лише одним із проявів наукового і технологічного прогресу. Жодного релігійного підґрунтя у біометричного паспорта немає», – заявили у Церкві.

Зазначається, що збір біометричної інформації використовується на благо, бо робить наше життя у суспільстві безпечнішим: вона допомагає швидко встановити особу і допомогти їй, якщо виникне така потреба, або ж затримати особу, якщо вона порушила закон.

«Те, що з Писання відоме, як «печать антихриста», може бути прийнятим лише за усвідомленим вибором людини, яка відречеться від Бога. Таємно, через технології, без відома самої особи ніхто не зможе зробити віруючого християнина слугою диявола», – наголосили у ПЦУ.

У церкві додали, що паспорти, ідентифікаційні коди й персональні дані стосуються матеріального світу, «натомість справжня віра у Господа – у душі, на ній ніхто не зможе поставити «печатку», чи відділити людину від любові Божої, якщо вона сама не зречеться її».

Чи є загрозою біометричний паспорт? Навколо цього питання точаться суперечки серед представників різних конфесій. Чим тільки не залякують людей – втратою приватності, «відреченням від Господа», «печаткою антихриста». І все це – начебто від імені Церкви. Втім, насправді Православна Церква України не засуджує використання вірянами біометричних паспортів, адже вони є лише одним із проявів наукового і технологічного прогресу. Жодного релігійного підґрунтя у біометричного паспорту немає.

Технології стали невід’ємною частиною нашого життя: щодня ми користуємося інтернетом, мобільним зв’язком, дані про нас зберігаються в електронних базах різних установ. Врешті-решт, збір біометричної інформації використовується на благо, бо робить наше життя у суспільстві безпечнішим: вона допомагає швидко встановити особу і допомогти їй, якщо виникне така потреба, або ж затримати особу, якщо вона порушила закон. Тобто, щирій віруючій людині, якій немає чого приховувати, яка живе законослухняно, боятися нічого.

Господь недарма наділив людину даром свободи вибору. Те, що з Писання відоме, як «печать антихриста», може бути прийнятим лише за усвідомленим вибором людини, яка відречеться від Бога. Таємно, через технології, без відома самої особи ніхто не зможе зробити віруючого християнина слугою диявола.

Ми користуємося звичайними паспортами, маємо ідентифікаційні коди, щодня надаємо наші персональні дані, і нічого вартого осуду тут немає. Усе це стосується матеріального світу, натомість справжня віра у Господа – у душі. На ній ніхто не зможе поставити «печатку», чи відділити людину від любові Божої, якщо вона сама не зречеться її.

Варто не забувати, що головна боротьба для людини – це війна з гріхом, пристрастями і спокусами. Саме вони можуть стати головною причиною нашого відчуження від Христа і Його Царства. «Бо наша боротьба не проти крови i плотi, а проти начальства, проти влади, проти свiтоправителiв темряви вiку цього, проти духiв злоби пiднебесних» (Еф. 6: 12) – нагадує Писання. Тобто наш супротивник – не тіло, не матеріальний світ в усьому його різноманітті та досягненнях, а духи злоби – ангели, що впали, та їхній начальник – диявол.

Бог дає нам безліч можливостей і засобів пізнання світу, і біометричні паспорти – лише один із них. Вони не здатні віддалити чи наблизити нас до Господа, зробити більшим чи меншим християнином, поставити на нас «печать антихриста». Тож, не зважайте на безпідставні забобони чи обмеження і не бійтеся користуватися благами прогресу.

До слова, як відомо, росковська церква в Україні давно виступає проти біометричних паспортів з метою дискредитації дій української влади, а також відмовляється від ідентифікаційних податкових номерів. На думку експерта Сергія Здіорука, директора Інституту конфліктів і миру при Українській Раді миру, це вони роблять, щоб не показувати свої матеріальні статки.

Ще у липні 2017 року синод УПЦ Московського патріархату ухвалив рішення звернутися до президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і голови Верховної Ради Андрія Парубія щодо так званої «проблеми видачі внутрішніх біометричних паспортів (ID-карт)». «Деякі віруючі люди збентежені (необхідністю отримання внутрішніх біометричних паспортів), їм совість не дозволяє отримувати ці паспорти. Вони звертаються з цією проблемою в листах до митрополії», – розповів тоді «Главкому» член Синоду УПЦ МП, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан.  Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/society/u-pcu-rozvinchali-mif-pro-pechatku-antihrista-v-biometrichnomu-pasporti-640601.html?fbclid=IwAR3Faf-EoR3KGZ-vOB3BCw6-EnYz4L4K14J-bzKzkCsArYJPmU2HQsuGjLM