Німеччина нагородила пастора, який став поміж поліцією і євромайданівцями у Києві 2013 року

Посол Німеччини в Україні Анке Фельдгузен вручила пастору лютеранської церкви св. Катерини в Києві Ральфу-Гергарду Гасці найвищу нагороду ФРН для цивільних — Хрест за заслуги.

Церемонія відбулась у Києві 8 листопада, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Укрінформ.

“Пастор Гаска активно підтримував людей на Майдані Незалежності взимку 2013-2014 років і виступав за їхнє право на мирний протест. Він перетворив кірху святої Катерини на місце притулку та спокою і в умовах гострої небезпеки запобіг насильницькому протистоянню протестувальників і поліції, ставши між обома сторонами”, – зазначила Фельдгузен.

Дипломат додала, що пастор Гаска і нині не залишається осторонь: він організовує відправку гуманітарних вантажів на Схід України, а завдяки його статтям у журналі “Ukraine Verstehen” німецька громадськість має уявлення про актуальні події в Україні.

Посол акцентувала, що орден є найвищим цивільним визнанням ФРН заслуг перед суспільством і присуджується громадянам Німеччини та іноземцям за політичні, соціально-економічні та духовні здобутки, а також за особливі заслуги перед Німеччиною.

Пастор Гаска подякував за нагороду та висловив сподівання, що в Україні якнайскоріше буде мир. “Є німецька пісня, сенс якої можна передати так, що багато маленьких кроків і велика кількість людей можуть змінити світ. Ви і я можемо йти цим шляхом і досягти блага для світу. Нас об’єднує бажання миру для України. І я щиро бажаю всім українцям, щоб цей мир якомога швидше настав”, – зазначив він.

Ральф Гаска був пастором Німецької євангелічно-лютеранської церкви у Києві від 2009 до 2015 рік. Він першим зі священнослужителів України став поміж столичними протестувальниками і поліцією, розбороняючи сторони конфлікту на вулиці Лютеранській під час Євромайдану в грудні 2013 року.

10 грудня 2013 року в інтерв’ю для “Deutsche Welle” пастор розповів: “У понеділок по обіді, прямо перед церквою з’явилися сотні бійців спецпідрозділів, вони оточили табір демонстрантів. Невдовзі знизу, з Майдану прийшло кілька сотень молодих людей у касках і з палицями. Вони були доволі ворожо налаштовані проти міліції. Ситуація була дуже небезпечною і напруженою. Тоді я зрозумів, що не можу залишатися осторонь, я намагався стати поміж міліцією і цими молодими чоловіками. Я розмовляв з демонстрантами, казав те, що було у мене на серці – що насильство не є виходом із ситуації. Насильство з обох сторін. Я пригадав з власного життєвого досвіду, що у нас, у Східній Німеччині 1989 року перемогла демократія саме завдяки мирному протесту. Дякувати Богові, мені вдалося переконати всіх присутніх і до ночі ситуація залишалася спокійною”.

Через півтора місяці, у січні 2014 року, такі ж миротворчі дії повторили священнослужителі УПЦ МП, ставши поміж протестувальниками і поліцією на вул. Грушевського в Києві.