Підтверджують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Наразі громадянами, які отримали право на податкову знижку за підсумками 2018 року, подано 2128 декларацій про майновий стан і доходи.
Відомо, що найбільшу кількість декларацій подано громадянами для відшкодування податкової знижки за навчання. За результатами проведених перевірок поданих громадянами декларацій із витратами, які дозволені для включення до податкової знижки, їм вже повернуто 4,5 млн. грн податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).
У розрізі управлінь, платники отримали податкову знижку у наступних розмірах: Вижницьке управління (753,5 тис. грн.), Кельменецьке управління (183,6 тис. грн.), Кіцманське управління (534,5 тис. грн.), Новоселицьке управління (392,2 тис. грн.), Сокирянське управління (206,7 тис. грн.), Сторожинецьке управління (673.5 тис. грн.) та Чернівецьке управління – (1,8 млн. грн.)
У податковій службі нагадують, що до податкової знижки включаються такі витрати громадян:
суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної та вищої освіти;
частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом;
суми коштів або вартість майна, перерахованих як пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;
оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;
сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива.
Крім того наголошують, що отримати податкову знижку може кожен громадянин, який офіційно отримує зарплату в Україні.
Відтак, для отримання податкової знижки потрібне документальне підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. Це квитанції, фіскальні або товарні чеки, копії договорів, де обов’язково повинна бути відображена вартість товарів, робіт чи послуг і строк продажу.
У податковому відомстві Буковини акцентують, платники можуть отримати податкову знижку за 2018 рік, подавши декларацію до кінця 2019 року. Слід взяти до уваги, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.
Щоб подати декларацію на отримання податкової знижки буковинцям слід звернутись до територіальних ЦОПів, адреси яких розміщені на офіційному сайті ДПС за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.
Податківці склали іспит на знання антикорупційного законодавства
Днями, метою запобігання корупційним правопорушенням у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області податківці складали іспит на знання законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
За словами начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції податкової служби області Дмитра Правоторова: всі працівники показали добрі знання вимог чинного законодавства, оскільки цьому іспиту передували лекційні заняття під час яких основну увагу було приділено вивченню Закону України «Про запобігання корупції» та Наказу «Про затвердження Правил етичної поведінки в органах ДПС».
Дмитро Олександрович переконаний, що знання Законів України, якими визначено цілий комплекс адміністративних, цивільно-правових, дисциплінарних та інших заходів за зловживання владою чи посадовим становищем, спонукатимуть податківців не допускати випадків корупційних правопорушень та стануть передумовою безумовного дотримання вимог законодавства.
Запитання від платника щодо оподаткування іноземних доходів
Фізичну особу запрошують провести одноразово майстер-клас (курс з виготовлення хендмейд-виробів) за кордоном та виплатити гонорар за надані послуги в іноземній валюті. Чи потрібно сплачувати податки та декларувати такий дохід?
Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента України ПДФО та військовим збором є, зокрема, іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
При цьому дохід, отриманий з джерел за межами України, – це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам (пп. 14.1.55 ст. 14 ПКУ).
Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (пп. 168.2.1 ст. 168 ПКУ).
Під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ст. 164 ПКУ).
Порядок оподаткування іноземних доходів фізичних осіб встановлено п. 170.11 ст. 170 ПКУ, пп. 170.11.1 якого передбачено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується ПДФО за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %). Крім того, іноземні доходи є об’єктом оподаткування військовим збором (1,5 %).