У січні – липні 2019 року Чернівецькою митницею ДФС фактично перераховано до Державного бюджету України майже 2 мільярди 714 млн. грн. податкових платежів, що перевищує аналогічний показник 2018 року на майже 1 мільярд 208 млн. грн. У розрізі митних платежів надходження склали: мито – 388,8 млн. грн., ПДВ – 1848,8 млн. грн., акциз – 380,4 млн. грн., єдиний збір, плата за митне оформлення, інші надходження – 95,6млн. грн.
Загальний товарообіг вантажів через митні пости Буковини за сім місяців цього року становить 471,2 млн. дол. США, (у січні – липні 2018 року – 381,1 млн. дол. США). Серед них, імпорт – 345,8 млн. дол. США; експорт – 125,5 млн. дол. США.
Зовнішньоторговельні операції впродовж цього періоду здійснювали 884 особи (зростання у звітному періоді кількості працюючих суб’єктів ЗЕД – на 2,7 %).
За цей період запроваджено 1357 справ про порушення митних правил, де загальна вартість предметів правопорушень понад 47,2 млн. грн. Також, митники краю від початку року направили до правоохоронних органів Чернівецької області 21 повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки злочину.
Серед бюджетоформуючих товарів у січні – липні 2019 року були: засоби наземного транспорту, електричні машини та обладнання; відео- та аудіоапаратура, овочі і бульбоплоди, одяг трикотажний, одяг текстильний, каучук, гума та вироби з них, їстівні плоди та горіхи, реактори, котли, машини, обладнання.
За використання природо – ресурсних запасів Буковини платники сплатили в казну
35,2 млн. грн.
Впродовж січня – липня 2019 року від користувачів природних ресурсів буковинського краю до зведеного бюджету надійшло 35,2 млн.грн. рентних платежів – повідомив начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.
Посадовець деталізує, лідерську сходинку в сплаті даних платежів займає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 18,4 млн. грн. Друге місце посідає рентна плата за користування надрами – 10,7 млн. грн. та третє – рентна плата за спеціальне використання води – 6,1 млн. грн.
В цілому, державна казна отримала понад 19 млн. грн. рентної плати за використання лісових ресурсів та води і за користування надрами. Решта – 16,1 млн. грн. сплачено користувачами природних ресурсів на потребу місцевих громад.
У розрізі районів буковинські платники податків сплатили наступне: Вижницький – 3,5 млн. грн., Герцаївський – 160,2 тис. грн., Глибоцький – 1,2 млн. грн., Заставнівський – 215,6 тис. грн., Кельменецький – 438,3 тис. грн., Кіцманський – 1,1 млн. грн., Новоселицький – 409,7 тис. грн., Путильський – 2 млн грн., Сокирянський – 762,7 тис. грн., Сторожинецький – 2,7 млн. грн., Хотинський – 714,7 тис. грн., м. Чернівці – 876,3 тис. грн., м. Новодністровськ – 2 млн. грн.
Слід відмітити економічний ефект рентних платежів, які поступають до скарбниці, адже дані надходження спрямовуються на фінансування потреб бюджетної сфери області та відтворення природно-ресурсного потенціалу регіону – підсумовує очільник відомства.
ДФС Буковини: актуальні запитання щодо обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням (форма № 20-ОПП)
Хто подає повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про об’єкти оподаткування відокремлених підрозділів (філій, представництв) та в який термін вноситься така інформація до Єдиного банку даних юридичних осіб?
Відокремлений підрозділ юридичної особи (філія, представництво), який згідно з п. 15.1 ст. 15 ПКУ є платником податків, зобов’язаний стати на облік у контролюючих органах, повідомляти про всі об’єкти оподаткування, що знаходяться на його балансі, шляхом подання до контролюючого органу повідомлення за формою № 20-ОПП.
Юридична особа подає до контролюючого органу повідомлення за формою № 20-ОПП та інформує про всі об’єкти оподаткування, крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних контролюючих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи.
У разі закриття відокремленого підрозділу відокремлений підрозділ подає до контролюючого органу повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єктів оподаткування, а юридична особа-повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про відкриття об’єктів оподаткування, що не припиняються із закриттям відокремленого підрозділу. Так само подаються повідомлення і у разі передачі об’єкта відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи або якщо внаслідок організаційних чи інших змін об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу.
Чи повинен суб’єкт господарювання, який використовує у власній господарській діяльності однотипні приміщення або території, на яких розташовані ємності (власні або орендовані) для зберігання пального, які перевищують 200 м3, дотримуватись принципу «укрупнення інформації» про об’єкти оподаткування при наданні повідомлення за формою № 20-ОПП?
При наданні повідомлення за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення надання інформації про однотипні об’єкти оподаткування, що розміщені за однією адресою. Зокрема, якщо подається інформація про ємності, які розташовані на одній території чи в одному приміщенні (акцизному складі), то у повідомленні за формою № 20-ОПП зазначається інформація про територію або приміщення, де ці ємності розташовані, як про один об’єкт оподаткування.
Принцип укрупнення не застосовується при наданні інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, в одному повідомленні за формою № 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).