Рятувальники попереджають!!!

12 червня 2019 року отримано інформацію про випадок укусу змією мешканця с. Круглик Хотинського району гр. Кушніра О.В., 1987 р.н. Потерпілого направлено у реанімаційне відділення Хотинської ЦРЛ. Стан задовільний. Також, до приймального відділення Путильської ЦРЛ поступила жителька с. Сергії Путильського району гр. Різак Оксана Андріївна, 2007 р.н. з діагнозом – укус змії за ліву стопу Потерпіла госпіталізована в реанімаційне відділення ЦРЛ. Стан потерпілої стабільно важкий.

Уберегти себе від укусів змії можна, якщо дотримуватися простих правил.

  1. Не торкайтеся неперевірених предметів руками.Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, в полі чи на сіножаті, а то й на власному подвір’ї. Змій багато в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та пустелях. Ці тварини часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами повалених дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.
  2. Не сідайте, якщо не перевірили місце. Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, пошурхотіть чи постукайте в тому місці палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони тікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватися, тож убезпечте себе цією простою дією.
  3. Змії агресивні у відповідь.Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише в разі небезпеки. Гадюки активні в денний час: як усі холоднокровні, вони полюбляють грітися на сонці. Зазвичай люди зазнають укусів, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на рептилію. Однак буває, що змія стає об’єктом своєрідного полювання з боку людини. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів.
  4. Одягайтеся відповідно. Якщо вирушаєте до місцевості, де потенційно можуть мешкати плазуни, надягайте одяг, що захистить від укусів. Це мають бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани треба заправити в черевики.
  5. Побачили змію – замріть.Якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже змія зазвичай просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти й чекати, доки гадюка відповзе.

Глибоцький РС У ДСНС