Де працюватимуть профільні команди
- Чернівецький обласний кардіоцентр – три кардіоневрологічні бригади;
- Чернівецька обласна психіатрична лікарня – три психіатричні команди;
- Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги – дві гематологічні команди;
- Чернівецький обласний центр соцзначущих хвороб – дві фтизіатричні команди;
- Буковинський онкоцентр – чотири онкологічні команди;
- Центральна міська клінічна лікарня – дві травматологічні команди, дві хірургічні та дві загальні експертні команди.
- Вижницька міська лікарня – чотири команди: дві загальнохірургічні та дві кардіоневрологічні;
- Кіцманська багатопрофільна лікарня – три загальнохірургічні команди;
- Новоселицька лікарня – три загальнохірургічні команди;
- Сокирянська лікарня – три загальнохірургічні команди;
- Сторожинецька багатопрофільна лікарня – три загальнохірургічні команди;
- Глибоцька лікарня – одна загальнохірургічна команда та одна травматологічна;
- Хотинська лікарня – дві загальнохірургічні команди;
До кінця року кількість команд та перелік закладів уточнюватимуть, повідомили в МОЗ.
Що зміниться для людей
Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) як структури працюватимуть до 31 грудня 2024 року. До цього часу процес надання інвалідності й етапи проходження комісії не зміняться. Це стосується маршруту пацієнта, переліку документів та порядку оскарження рішення комісії, йдеться на сайті МОЗ.
З січня у межах реформи експертні команди оцінюватимуть вплив травми чи хвороби на повсякденну діяльність людини. До команд увійдуть лікарі-практики з “найпотужніших лікарень”. Дані лікарів та пацієнтів будуть приховані одне від одного під час засідань. Також весь процес оцінювання фіксуватимуть в електронній системі. Так планують унеможливити корупційні порушення.
Що відомо про реформу МСЕК
- Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема цифровізацію, ліквідування МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.
- У МОЗ України розпочали перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, прийнятих під час воєнного стану. Переглянули понад 90 тисяч справ і розпочали співпрацю з правоохоронними органами, що призвело до затримань і вручення підозр. В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов’язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.
- Генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.
- 28 жовтня Кабінет міністрів дозволив МОЗ покласти права та обов’язки Центральної МСЕК на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.
- 29 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про вдосконалення МСЕК. Згідно з ним, учасники комісії та пацієнти можуть проходити МСЕК онлайн, а результати її записуватимуть до електронної системи охорони здоров’я.
- Джерело інформації: https://suspilne.media/chernivtsi/904393