Чернівецькою окружною прокуратурою систематично вживаються заходи, направлені на вивчення стану дотримання земельного законодавства органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними і юридичними особами.
Частиною 4 статті 81 Земельного кодексу України встановлено, що землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.
Невиконання іноземними громадянами та особами без громадянства вказаного обов’язку є підставою для примусового припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації за рішенням суду.
Перевіркою інформації, отриманої від державних органів та органів місцевого самоврядування, Чернівецької окружною прокуратурою було встановлено 4 факти невиконання іноземними громадянами обов’язку здійснити відчуження протягом 1 року з дня набуття у приватну власність за спадковим правом земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих в межах Кам’янецької, Тарашанської та Глибоцької територіальних громад.
Зокрема, громадянка російської федерації ще 15.02.2000 на підставі свідоцтва на спадщину за заповітом набула право власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 1,6 га, яка знаходиться в адміністративних межах Глибоцької територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області. Однак, протягом року не здійснила відчуження вказаної земельної ділянки та передала її в оренду третій особі.
Як наслідок, Чернівецькою окружною прокуратурою було пред’явлено до Глибоцького районного суду 4 позовні заяви в інтересах держави до іноземних громадян про припинення права власності на такі земельні ділянки шляхом їх конфіскації, за результатами розгляду яких судом винесені рішення про задоволення позовних вимог прокурора.
На даний час вищевказані рішення суду набрали законної сили та направлені на виконання відповідно до вимог чинного законодавства.
Повідомляє Прокурор Глибоцького відділу Чернівецької окружної прокуратури Олена ОСТАПЕЦЬ
