Чи всі питання має вирішувати саме лікар первинної ланки?

🥼👨‍⚕️👩‍⚕️👨‍⚕️👩‍⚕️ Сімейний лікар, терапевт чи педіатр може вирішити ~80%8️⃣0️⃣ звернень, що стосується вашого здоровʼя. Та це не стосується адміністративних питань.
👩‍⚕️🚑Обговоримо, що часто трапляється на практиці.
📃📄📃Рецепт на антибіотики, “Доступні ліки”💊💊💊, скерування на безоплатні аналізи💉💉💉🔬🔬🔬, лікарняні.
👉👩‍🍳👨‍🍳👩‍🍳👨‍🍳 Все це має видавати той лікар, який робить призначення.
‼‼Якщо лікар первинної ланки не вів це захворювання, не призначав ці ліки чи обстеження, він має право відмовити у видачі скерування чи рецепту. 🔏🔏🔏🔏
‼‼Також це стосується обстежень під час госпіталізації і перед операціями.📍📍📍
👩‍🍳👨‍🍳🏥🏥Приватні клініки, у тому числі стоматологічні, також мають можливість видавати лікарняні, рецепти на антибіотики, направлення до спеціалістів та направлення на безоплатні аналізи.
🚫🚫🚫🆘️🆘️🆘️🆘️🆘️Підсумовуючи, лікар первинної ланки НЕ має виконувати адміністративну роботу зі станами, яких не веде. Все робить, той лікар, який призначає.🆘️🆘️🆘️🆘️🆘️
📃Направлення для пацієнтів, які мають хронічні захворювання і вже лікуються у спеціаліста вторинної ланки НЕ потрібні⛔⛔⛔
🏥👩‍🍳👨‍🍳 Їх виписує лікар, який веде цей стан. Нагадаємо, це також стосується і обстежень, які потрібні в процесі.
📃📃📃 Направлення для планових візитів мають створюватися завчасно🏥🏥🏥🏥🏥
🕘📃📄Часто виникає історія, що направлення потрібне “на вже”.‼‼‼ Просимо вас подбати про направлення завчасно у робочий час лікаря, оскільки візит є плановим.
⌛🏥🔖Ургентні стани НЕ потребують направлення від лікаря первинної ланки🔺️🔻🔺️
‼‼Коли ви звертаєтеся у приймальне відділення у звʼязку з гострим станом, у вас НЕ мають права вимагати скерування, незалежно від часу доби.
🏥🕘🕔 Лікар первинної ланки НЕ працює 24/7
Лише у визначений робочий час. При укладенні декларації узгоджуйте з лікарем, як зручніше комунікувати і коли. Лікар не зобовʼязаний відповідати на повідомлення чи дзвінок одразу.
👨‍⚕️👩‍⚕️Якщо ви все ж консультуєтесь з лікарем дистанційно, рішення про те, чи справді потрібен огляд, приймає лікар, оскільки не всі питання можна вирішити онлайн.
👩‍🍳👨‍🍳Коли мова йде про гострий стан вночі та і вдень, що, на ваш погляд, не може чекати, це привід звертатися на приймальне відділення найближчої лікарні – самостійно або дзвінок 1031️⃣0️⃣3️⃣.
❗Якщо ви стикаєтеся з такими проблемами, ви можете апелювати до Наказу Міністерства охорони здоров’я України 28 лютого 2020 року № 586, а також звертатися на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77 1️⃣6️⃣7️⃣7️⃣✒📫✉.