Перебуваючи у храмі
- Пам’ятайте про правила поводження з відкритим вогнем, будьте пильними, знаходячись поряд із свічниками, слідкуйте за полум’ям власної свічки та свічок оточуючих вас людей.
- Ознайомтесь з планом евакуації на випадок виникнення пожежі та місць розміщення первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників, пожежних щитів, води, тощо).
- Прослідкуйте, щоб діти перебували під наглядом дорослих та не бавилися з вогнем.Встановлюючи свічки і лампадки вдома
- Подбайте, щоб поруч з ними не було легкозаймистих матеріалів (штор, тюлів, святкових декорацій тощо) та не залишайте їх запаленими без нагляду.
- У разі виникнення пожежі уникайте паніки та, не гаючи часу, викликайте пожежно-рятувальну службу за телефоном «101». А поки рятувальники поспішають вам на допомогу, прикладіть максимум зусиль для гасіння полум’я та евакуації людей, що знаходяться у місцізаймання.
Якщо загорівся Ваш одяг - Швидко скиньте його, якщо не вдалося – впадіть і качайтеся, збиваючи полум’я.
- Якщо на іншій людині зайнявся одяг, допоможіть швидко зняти його та залити водою. Якщо осередок пожежі великий – поваліть потерпілого на підлогу (землю) та намагайтеся будь-яким способом збити полум’я: залийте водою, засипте землею, накиньте цупку тканину (брезент, ковдру, пальто) і щільно притисніть її до палаючого одягу. При цьому голову потерпілого слід залишити відкритою, щоб уникнути отруєння продуктами горіння.
- Варто пам’ятати! Що людина, на якій горить одежа, знаходячись у вертикальному положенні, наражає себе на небезпеку поширення полум’я на обличчя, загоряння волосся та ураження органів дихання чадним газом та продуктами горіння, а швидкі рухи, особливо біг, лише підсилюють горіння.
Горіння людських сердець потрібні Богові більше, ніж пожежі від людської недбалості. Пам’ятайте, що Вас і Ваших близьких оберігає Ваша обачність і турбота про ближнього!
|