Вознесіння Господнє – одне із важливих православних свят

Повна його назва – Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа. І саме цим святом закінчується святкування Великодня.

Свято Вознесіння не має фіксованої дати, тому його відзначають щороку у четвер шостого тижня після Великодня. Річ у тім, що число 40 не ділиться на 7 без залишку, тому дата відзначення Вознесіння припадає тільки на четвер. У 2020 році Вознесіння Господнє в Україні святкують 28 травня.

Традиції цього дня

За традицією в день Вознесіння запрошують гостей та гарно пригощають. Наприклад, пирогами з начинкою з зеленої цибулі.

Сьогодні поминають покійних батьків. За традицією, українці відвідували могили рідних на цвинтарі та залишали там спеціальне печиво.

На свято водять хороводи на честь майбутнього хорошого врожаю.

Що не можна робити у Вознесіння

  • Не можна відмовляти у допомозі нужденним та мандрівникам. За традицією у цей день по Землі ходить сам Господь, перевдягнений у жебрака.
  • Не можна викидати сміття з дому і плюватися. Цим ви ображаєте Бога.
  • Не можна полювати.
  • Не можна працювати.

Прикмети у цей день

Якщо у день Вознесіння Христового співатимуть пташки, наступний тиждень буде теплим, без неспокійного вітру.

Стародавні слов’яни вірили, що саме з Вознесінням весна йде геть, а на зміну приходить літо.

Якщо погода буде хороша, то вона протримається до Святого Михайла, тобто 21 листопада. Дощ, своєю чергою, віщує хвороби та поганий врожай.

Дівчата ворожили – заплітали в коси кілька гілочок берези. Якщо гілочки не зів’яли за 10 днів до Трійці, то в цьому році варто чекати весілля.

Роса на Вознесіння Господнє вважається цілющою, а трави підсилюють і зберігають свої лікувальні властивості до настання Івана Купала, тобто 7 липня.

Гарна погода на Вознесіння – дощове літо, погана погода – до спеки.